71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy

Samos, Patmos i Turcja - po obu stronach Morza Egejskiego

kod oferty: 80063 - 193 - 2753
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Zmiana parametrów
- wyszukaj inne oferty do tego hotelu -
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Ilu dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Samos, Patmos i Turcja – po obu stronach Morza Egejskiego

Program

Samos - legendarna wyspa Hery i Pitagorasa • rejs na Patmos - Grota Apokalipsy • antyczny Pergamon i Efez • Pamukkale i termalne źródła • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Kos


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowiskach odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przylot na Kos. Spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu. Czas na odpoczynek, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Kos – spacer po uroczej starówce, gdzie zobaczymy m.in. XIV-wieczną twierdzę Joannitów i ponad 700-letni platan, zwany drzewem Hippokratesa. Jest to jeden z najstarszych platanów w Europie. Po południu zaokrętowanie na prom płynący na wyspę Samos, po przypłynięciu transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu całodzienna wycieczka - rejs na wyspę Patmos, zwaną często wyspą Apokalipsy lub egejską Jerozolimą. Podczas wycieczki zobaczymy między innymi grotę Apokalipsy, w której znajdują się obrazy prezentujące wizje św. Jana. Ponadto odwiedzimy klasztor św. Jana, jedno z najważniejszych miejsc kultu chrześcijańskiego, w którym znajdują się cenne zbiory średniowiecznych ikon, malowideł, naczyń liturgicznych oraz ważne pisma i manuskrypty jak np. Złota Bulla Aleksandra I Kommena z XVI w., czy fragment Ewangelii św. Marka. Następnie zagłębimy się w labirynt białych uliczek w stolicy wyspy Chora, a z platformy widokowej zobaczymy rozległą panoramę Patmos i okalających ją wód egejskich, z pobliskimi wyspami: Samos, z masywem górskim Keriks, słynnej Ikarii oraz szczytów znajdujących się u wybrzeża Turcji. Wycieczkę zakończymy wizytą w miasteczku portowym Scala, z piękną architekturą, szeregiem białych, niewielkich domów, tawernami, sklepikami. Powrót do hotelu, nocleg na Samos.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie wyspy Samos – nazywanej także „zieloną wyspą”, to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych wysp na Morzu Egejskim. Piękne krajobrazy, wysokie góry pokryte lasami, rzadkie gatunki roślin, niedostępne wąwozy, bajeczne plaże i tradycyjne wioski na zboczach gór. Wyspa należy do najważniejszych ośrodków starożytnej Grecji, to właśnie na Samos, zgodnie z mitologią urodziła się Hera, żona Zeusa. Samos kojarzy się również ze słynnym matematykiem Pitagorasem, który stąd pochodzi. Podczas wycieczki zwiedzimy stolicę wyspy Samos Town (Vathi), położone we wschodniej części wyspy wraz z dzielnicą Ano Vathi z tradycyjnymi białymi domami pokrytymi czerwoną dachówką i licznymi kościołami. Wizyta w Muzeum Archeologicznym. Następnie przejazd do Pithagorio, miasta noszącego imię słynnego matematyka z imponującym portem otoczonym malowniczymi uliczkami, placami, promenadą. Zobaczymy także niezwykły, wbudowany w trójkąt, pomnik Pitagorasa, teatr antyczny zlokalizowany ponad miastem oraz łaźnie rzymskie. W pobliżu Pithagorio znajduje się jedno z najstarszych dzieł inżynierii starożytnej Grecji, tunel Eupalinosa. Jest to akwedukt o dlugości ok. 1 km pochodzący z VI w. p.n.e., który zaopatrywał w wodę starożytne Samos. Dwa zespoły drążące tunel z dwóch przeciwległych krańców góry spotkały się w jej środku. W miejscu połączenia widoczne jest niewielkie przesunięcie.  Kolejnym punktem zwiedzania będzie Herajon, sanktuarium Hery. Wieczorem zaokrętowanie na prom płynący do Turcji (Kusadasi). Po przypłynięciu transfer do hotelu, nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Pergamonu, gdzie zwiedzać będziemy m.in.: wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Następnie wyjazd w kierunku Efezu, zwiedzimy ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr oraz fontanna Trajana. Po południu przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Selcuk. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska, dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry (płatne dodatkowo ok. 30 TL). Udamy się także do jaskini Kaklik, bardzo rzadko odwiedzanego miejsca, nazywanego także podziemnym Pamukkale w miniaturze. Nocleg w okolicach Pamukkale. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Bodrum i zaokrętowanie na prom do Kos. Po przypłynięciu na wyspę, przejazd do hotelu i czas wolny. Nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery :
- dla Klientów powracających do kraju - na lotnisko,
- dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy - do hotelu na wyspie Kos.

Uwagi do programu:
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wiza:
- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz wiza.
- Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 99 zł/os. (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy).
- W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.
- Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i  uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.

Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP  od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga! Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow Tours w celu weryfikacji.

Zakwaterowanie na objeździe:
Hotele *** - położone są z reguły poza centrami miast, nad morzem, część hoteli z basenem (7 noclegów).

Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.

Do dyspozycji gości: w hotelu recepcja, restauracja i bar

Wyżywienie:
BB oferuje:
śniadania kontynentalne

Cena zawiera:
Przelot samolotem czarterowym do Kos, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie,  wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota, ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).  

Cena nie zawiera:
Kosztów realizacji programu: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 150 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.
 
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2015 r. i mogą ulec zmianie.
 
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Opinie klientów dotyczące hotelu:

Średnia wszystkich ocen:  /10

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie

Zdjęcia z hotelu: Samos, Patmos i Turcja - po obu stronach Morza Egejskiego

Traveliada last minute do Samos, Patmos i Turcja - po obu stronach Morza Egejskiego
Traveliada na raty do Samos, Patmos i Turcja - po obu stronach Morza Egejskiego
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA