801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
kod oferty: 90948 - 193 - 3371
Bułgaria Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe
7+7:

Antyczne Bałkany

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Promocja ważna do 29-03-2018.!
Promocja Ale Objazd! Ale Wczasy! dotyczy wczasów, wycieczek objazdowych oraz objazdowo-pobytowych (z wyłączeniem samych przelotów) zarezerwowanych do 29.03.2018.
W czasie trwania promocji każda osoba z rezerwacji premiowana jest voucherem o nominale od 10 do 100 Euro. Wartość vouchera może być różna dla różnych kierunków oraz może być zmieniana w trakcie trwania promocji.
Voucher może być wykorzystany tylko i wyłącznie podczas wczasów wykupionych w promocji.
W przypadku, gdy cena wycieczki lokalnej jest wyrażona w innej walucie niż Euro, rezydent dokona przeliczenia.
Voucher jest jednorazowy i nie może być przeniesiony na inny wyjazd, który nie był wykupiony w promocji.
Voucher jest imienny i może z niego korzystać tylko i wyłącznie jego posiadacz
Ilość miejsc w promocji ograniczona.
Ceny podane na www.traveliada.pl zawierają już naliczone rabaty. Rezerwuj 713405050 mail rezerwacje@traveliada.pl
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Rodzaj zakwaterowania
Cena
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Ważne informacje do rezerwacji

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.
Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży oraz "regulaminem Traveliada.pl" zgodnie z art.23 ust.1 pkt 1 ust.2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ.U. Nr 133 poz 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traveliada.pl moich danych osobowych.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl.
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Antyczne Bałkany

Sozopol - perła Morza Czarnego * Sofia – stolica Bułgarii * Ksanti - historia Tracji i tytoniu * Kawala – miasto apostoła Pawła * Antyczny teatr Filipa Macedońskiego * Saloniki - stolica Macedonii * Melnik - kraina wina * Monastyr Rylski - duchowe serce Bułgarii * Góry Pirin – śnieżnobiałe szczyty Traków * Płowdiw - bizantyjska stolica Tracji * dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 nocy)

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw  na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Wylot do Bułgarii. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu udamy się do malowniczego, nadmorskiego miasteczka Sozopol. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego, spokojnym rytmem rybackiej miejscowości, a także niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Po zwiedzeniu Sozopolu droga poprowadzi nas w kierunku miasta Stara Zagora. To niegdyś rzymskie miasto znane pod nazwą Augusta Traiana odkryje przed nami starożytną historię bułgarskiej ziemi. Następnie pojedziemy w kierunku miejscowości Aleksandrowo, gdzie zwiedzimy kopię trackiego grobowca z IV w. p.n.e. w muzeum ufundowanym przez rząd Japonii i otwartym przez japońską parę książęcą Akishino. Niewielki grobowiec z cennymi freskami będący miejscem spoczynku jednego z władców starożytności odkryty został dopiero w 2000 roku. Poznamy tu sztukę ludów, od których pochodzi nazwa całego regionu – Tracja. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Chaskowo lub okolicy. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Grecją, a następnie do miasta Ksanti. Zabytkowa część miejscowości to plątanina brukowanych uliczek zdradzająca jej orientalną historię. Podczas spaceru naszą uwagę zwrócą zapewne piękne kamieniczki o kamiennych fasadach i drewnianych wykuszach, które wybudowali w większości w ciągu XIX wieku tutejsi zamożni handlarze tytoniem. Dziś natomiast rytm miastu nadają studenci funkcjonującego tu prężnie Uniwersytetu Trackiego, którzy stanowią 1/4 mieszkańców Ksanti. Dalej udamy się do Antycznego Teatru Filippi, który wraz z sąsiadującym miastem w IV w. p.n.e. zbudował Filip II Macedoński (ojciec Aleksandra Macedońskiego) realizując politykę podboju i uzależnienia Tracji. Świetnie zachowany obiekt służył również jako miejsce kultury Rzymianom, a i współcześnie w miesiącach letnich odbywa się tu festiwal łączący programowo sztukę starożytną i nowożytną. Następnie odwiedzimy starożytne miasto Kawala, do którego przed nami dotarł apostoł Paweł w swojej pierwszej podróży do Europy. Zobaczymy tu m.in. akwedukt zbudowany przez tureckiego sułtana, Sulejmana Wspaniałego, na wzór akweduktów rzymskich. Dla chętnych tradycyjna kolacja grecka (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/osoby). W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji. Przejazd na nocleg w hotelu w Kawali lub okolicy. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do jaskini Alistrati pełnej różnorodnych, niezwykłych formacji skalnych, gdzie według mitów greckich Hades, władca krainy zmarłych, uprowadził swą ukochaną Persefonę do świata podziemia. Następnie pojedziemy do Salonik, stolicy regionu macedońskiego. Zwiedzimy tam zabytkowe centrum obfitujące w obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (Saloniki mają ich najwięcej w Grecji) takie jak: Rotunda św. Jerzego, cerkiew Acheiropoietos, cerkiew św. Dymitra czy mury miejskie. Zobaczymy również Białą Wieżę, kościół Agia Sofia i Łuk Galeriusza. Następnie pożegnamy się z Helladą i udamy w kierunku granicy z Bułgarią. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Melniku lub okolicy. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Melnika. Miejscowość ta słynie ze swojego położenia na przedgórzu pirińskim stworzonym z nietypowych, wapiennych formacji skalnych, do których „przyklejona” jest zabytkowa architektura mieszkalna i sakralna. Jest to jednocześnie tradycyjna stolica znanego regionu winiarskiego, o wyjątkowym mikroklimacie. Następnie udamy się w kierunku kurortu górskiego – Bansko. Góry Pirin ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO i objęte ochroną poprzez utworzenie Parku Narodowego Gór Pirin. Z kurortu wjazd kolejką linową na wysokość 1635 m.n.p.m. Uwaga: ze względu na sezonową renowację kolejki do ok. połowy czerwca może ona nie funkcjonować. W takim przypadku wjazd na tę wysokość transportem kołowym. Spacer w górach, które Trakowie nazywali ”śnieżnobiałymi szczytami”. Znajdują się tu najcenniejsze gatunki flory i aż 130 gatunków roślin. Czas wolny na relaks, górską herbatę z pięknym widokiem i pamiątkowe zdjęcia. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Bansko. Wieczorem czas wolny na spacer po malowniczym miasteczku, odwiedzanym przez cały rok zarówno przez wielbicieli sportów zimowych, jak i pasjonatów górskich wędrówek. Dla chętnych tradycyjna kolacja bułgarska w jednej z urokliwych karczm (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/osoby). W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji. Nocleg w hotelu w Bansko lub okolicy. (Trasa ok.110 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd i zwiedzanie Monastyru Rylskiego. Ten najsłynniejszy i największy klasztor w Bułgarii jest licznie odwiedzany zarówno przez pielgrzymów, jak i turystów. Stanowi on pomnik kultury i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najświętsze miejsce dla Bułgarów, słynące z cudów, wielokrotnie niszczone przez wrogów i odradzające się jak feniks z popiołów, aby od wieków stać na straży tradycji i kultury bułgarskiej. Klasztor położony malowniczo w górach Riła, otoczony lasami, zaskakuje zarówno swym wyglądem - z zewnątrz grube, surowe, wysokie mury, natomiast wewnątrz dziedzińce z krużgankami w stylu odrodzenia bułgarskiego - jak i atmosferą skupienia i modlitwy. Następnie udamy się do stolicy Bułgarii - Sofii. Zapoznamy się z jej historyczną częścią, gdzie zobaczymy m.in. Sobór Św. Aleksandra Newskiego - największą cerkiew na Bałkanach z pozłacanymi kopułami oraz 12 ciężkimi dzwonami, upiększoną freskami i ikonami najznakomitszych rosyjskich i bułgarskich artystów przełomu XIX i XX w., wysoki na 14 metrów posąg Aleksandra II zwanego Carem Oswobodzicielem, który przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Bułgarów, przedstawionego na koniu, Cerkiew Św. Zofii – świątynię zbudowaną za panowania bizantyjskiego cesarza Justyniana w VI w., Cerkiew Św. Mikołaja, Narodową Galerię Sztuk Pięknych znajdującą się w dawnym pałacu carskim, Teatr Narodowy, Muzeum Archeologiczne w Wielkim Meczecie z XV w (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Spacer ulicami Sofii zakończymy przy Cerkwi p.w. Św. Jerzego – najstarszym budynku stolicy - w okolicy Meczetu Bania Baszi i Hali Targowej. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Sofii lub okolicy. (Trasa ok.240 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do katedry pw. NMP w mieście Pazardżik, gdzie zobaczymy słynny ikonostas wykonany w XIX w. przez mistrzów szkoły z Debyru, który jest świadectwem wykwintnej snycerki bułgarskiej. Szkoła ta specjalizowała się w detalach nawiązujących do postaci ludzkich i zwierzęcych nie stroniąc od motywów mitycznych takich jak smoki, gryfy etc. Przejazd Równiną Tracką w kierunku największego miasta centralnej Bułgarii – Płowdiw. Znane w starożytności jako Eumolpia zostało podbite przez Filipa II Macedońskiego i przemianowane na Philippopolis. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: pozostałości rzymskiego miasta Trimontium, cerkiew Św. Konstantyna i Heleny z XIX w. (w swej pierwszej wersji wzniesioną w IV w. przez cesarza rzymskiego), zabytki tureckiego Filibe w tym tzw. Meczet Piątkowy (Dżumaja), a także niezwykłą XIX-wieczną część bułgarskiej odsłony miasta – labirynt brukowanych uliczek i okazałych, kupieckich rezydencji. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Burgas lub okolicy. (Trasa ok.400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 dni) - przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski)
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu:

-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie na objeździe:
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Hotele podczas wypoczynku (dla Klientów, którzy wybrali dodatkowy wypoczynek):
Festa Panorama
Baikal
Palazzo
Ivana Palace
Diamond
Yavor Palace
Belitsa
Royal Park
Festa Via Pontica
Hotel Grand Victoria
Avliga Beach
Blue Orange Beach Resort
Festa Gardenia Hills
Primorsko Del Sol
Arapya del Sol
Oasis Del Mare

Wyżywienie:
HB oferuje:
śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 5 obiadokolacji (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.

Wizy:
Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności.

Inne:

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Cena zawiera:
Oferta samolotowa:
opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 11 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie zawiera:
Oferta samolotowa:
kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, lunchu rodopskiego, napiwków i Tour Guide System ok. 110 EUR płatne na miejscu; obiadokolacji; imprez fakultatywnych: tradycyjna grecka kolacja ok. 25 EUR, tradycyjna bułgarska kolacja ok. 25 EUR; dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych; możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu (bez kolacji w 3 i 5 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Zdjęcia z hotelu: Antyczne Bałkany

Traveliada last minute do Antyczne Bałkany
Traveliada na raty do Antyczne Bałkany
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA