71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Bułgaria Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

Antyczne Bałkany

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
kod oferty: 90948 - 193 - 3371
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Zmiana parametrów
- wyszukaj inne oferty do tego hotelu -
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Ilu dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Katowice)
71 zł / 7 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Antyczne Bałkany

Sozopol - perła Morza Czarnego * Sofia – stolica Bułgarii * Ksanti - historia Tracji i tytoniu * Kawala – miasto apostoła Pawła * Antyczny teatr Filipa Macedońskiego * Saloniki - stolica regionu Macedońskiego * Melnik - kraina wina * Monastyr Rylski - duchowe serce Bułgarii * Góry Pirin – śnieżnobiałe szczyty Traków * Płowdiw - bizantyjska stolica Tracji * dla chętnych wypoczynek w Słonecznym Brzegu (3 lub 7 nocy)

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Burgas lub Słonecznego Brzegu. Czas wolny. Kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu udamy się do malowniczego, nadmorskiego miasteczka Sozopol. Jest to jedno z obowiązkowych do odwiedzenia miejsc na wybrzeżu Morza Czarnego z tradycyjną, drewnianą zabudową bułgarskiego odrodzenia narodowego, spokojnym rytmem rybackiej miejscowości, a także niepowtarzalną, artystyczną atmosferą. Po zwiedzeniu Sozopolu droga poprowadzi nas w kierunku miasta Stara Zagora. To niegdyś rzymskie miasto znane pod nazwą Augusta Traiana odkryje przed nami starożytną historię bułgarskiej ziemi. Następnie pojedziemy w kierunku miejscowości Aleksandrowo, gdzie zwiedzimy kopię trackiego „*” z IV w. p.n.e. w muzeum ufundowanym przez rząd Japonii i otwartym przez japońską parę książęcą Akishino. Niewielki grobowiec z cennymi freskami będący miejscem spoczynku jednego z władców starożytności odkryty został dopiero w 2000 roku. Poznamy tu sztukę ludów, od których pochodzi nazwa całego regionu – Tracja. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Chaskowo lub okolicy. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku granicy z Grecją, a następnie do miasta Ksanti. Zabytkowa część miejscowości to plątanina brukowanych uliczek zdradzająca jej orientalną historię. Podczas spaceru naszą uwagę zwrócą zapewne piękne kamieniczki o kamiennych fasadach i drewnianych wykuszach, które wybudowali w większości w ciągu XIX wieku tutejsi zamożni handlarze tytoniem. Dziś natomiast rytm miastu nadają studenci funkcjonującego tu prężnie Uniwersytetu Trackiego, którzy stanowią 1/4 mieszkańców Ksanti. Dalej udamy się do Antycznego Teatru Filippi „*”, który wraz z sąsiadującym miastem w IV w. p.n.e. zbudował Filip II Macedoński (ojciec Aleksandra Macedońskiego) realizując politykę podboju i uzależnienia Tracji. Świetnie zachowany obiekt służył również jako miejsce kultury Rzymianom, a i współcześnie w miesiącach letnich odbywa się tu festiwal łączący programowo sztukę starożytną i nowożytną. Następnie odwiedzimy starożytne miasto Kawala, do którego przed nami dotarł apostoł Paweł w swojej pierwszej podróży do Europy. Zobaczymy tu m.in. akwedukt zbudowany przez tureckiego sułtana, Sulejmana Wspaniałego, na wzór akweduktów rzymskich. Dla chętnych tradycyjna kolacja grecka (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/osoby). W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji. Przejazd na nocleg w hotelu w Kawali lub okolicy. (Trasa ok. 400km)

Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do jaskini Alistrati”*” pełnej różnorodnych, niezwykłych formacji skalnych, gdzie według mitów greckich Hades, władca krainy zmarłych, uprowadził swą ukochaną Persefonę do świata podziemia. Następnie pojedziemy do Salonik, stolicy regionu macedońskiego. Zwiedzimy tam zabytkowe centrum obfitujące w obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO (Saloniki mają ich najwięcej w Grecji) takie jak: Rotunda św. Jerzego, cerkiew Acheiropoietos, cerkiew św. Dymitra czy mury miejskie. Zobaczymy również Białą Wieżę, kościół Agia Sofia i Łuk Galeriusza. Następnie pożegnamy się z Helladą i udamy w kierunku granicy z Bułgarią. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Melniku lub okolicy. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie Melnika. Miejscowość ta słynie ze swojego położenia na przedgórzu pirińskim stworzonym z nietypowych, wapiennych formacji skalnych, do których „przyklejona” jest zabytkowa architektura mieszkalna i sakralna. Jest to jednocześnie tradycyjna stolica znanego regionu winiarskiego, o wyjątkowym mikroklimacie. Następnie udamy się w kierunku kurortu górskiego – Bansko. Góry Pirin ze względu na swoje unikatowe walory przyrodnicze zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO i objęte ochroną poprzez utworzenie Parku Narodowego Gór Pirin. Z kurortu wjazd kolejką linową na wysokość 1635 m.n.p.m. Uwaga: ze względu na sezonową renowację kolejki do ok. połowy czerwca może ona nie funkcjonować. W takim przypadku wjazd na tę wysokość transportem kołowym. Spacer w górach, które Trakowie nazywali ”śnieżnobiałymi szczytami”. Znajdują się tu najcenniejsze gatunki flory i aż 130 gatunków roślin. Czas wolny na relaks, górską herbatę z pięknym widokiem i pamiątkowe zdjęcia. Następnie wyruszymy w drogę powrotną do Bansko. Wieczorem czas wolny na spacer po malowniczym miasteczku, odwiedzanym przez cały rok zarówno przez wielbicieli sportów zimowych, jak i pasjonatów górskich wędrówek. Dla chętnych tradycyjna kolacja bułgarska w jednej z urokliwych karczm (dodatkowo płatne ok. 25 EUR/osoby). W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji. Nocleg w hotelu w Bansko lub okolicy. (Trasa ok.110 km)

Dzień 6
Po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd i zwiedzanie Monastyru Rylskiego”*”. Ten najsłynniejszy i największy klasztor w Bułgarii jest licznie odwiedzany zarówno przez pielgrzymów, jak i turystów. Stanowi on pomnik kultury i jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Najświętsze miejsce dla Bułgarów, słynące z cudów, wielokrotnie niszczone przez wrogów i odradzające się jak feniks z popiołów, aby od wieków stać na straży tradycji i kultury bułgarskiej. Klasztor położony malowniczo w górach Riła, otoczony lasami, zaskakuje zarówno swym wyglądem - z zewnątrz grube, surowe, wysokie mury, natomiast wewnątrz dziedzińce z krużgankami w stylu odrodzenia bułgarskiego - jak i atmosferą skupienia i modlitwy. Następnie udamy się do stolicy Bułgarii - Sofii. Zapoznamy się z jej historyczną częścią, gdzie zobaczymy m.in. Sobór Św. Aleksandra Newskiego „*” - największą cerkiew na Bałkanach z pozłacanymi kopułami oraz 12 ciężkimi dzwonami, upiększoną freskami i ikonami najznakomitszych rosyjskich i bułgarskich artystów przełomu XIX i XX w., wysoki na 14 metrów posąg Aleksandra II zwanego Carem Oswobodzicielem, który przyczynił się do odzyskania niepodległości przez Bułgarów, przedstawionego na koniu, Cerkiew Św. Zofii – świątynię zbudowaną za panowania bizantyjskiego cesarza Justyniana w VI w., Cerkiew Św. Mikołaja, Narodową Galerię Sztuk Pięknych znajdującą się w dawnym pałacu carskim, Teatr Narodowy, Muzeum Archeologiczne w Wielkim Meczecie z XV w (większość obiektów oglądana z zewnątrz). Spacer ulicami Sofii zakończymy przy Cerkwi p.w. Św. Jerzego – najstarszym budynku stolicy - w okolicy Meczetu Bania Baszi i Hali Targowej. Nocleg i kolacja (fakultatywnie) w hotelu w Sofii lub okolicy. (Trasa ok.240 km)

Dzień 7
Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się do katedry pw. NMP w mieście Pazardżik, gdzie zobaczymy słynny ikonostas wykonany w XIX w. przez mistrzów szkoły z Debyru, który jest świadectwem wykwintnej snycerki bułgarskiej. Szkoła ta specjalizowała się w detalach nawiązujących do postaci ludzkich i zwierzęcych nie stroniąc od motywów mitycznych takich jak smoki, gryfy etc. Przejazd Równiną Tracką w kierunku największego miasta centralnej Bułgarii – Płowdiw. Znane w starożytności jako Eumolpia zostało podbite przez Filipa II Macedońskiego i przemianowane na Philippopolis. Podczas spaceru zobaczymy m.in.: pozostałości rzymskiego miasta Trimontium, cerkiew Św. Konstantyna i Heleny z XIX w. (w swej pierwszej wersji wzniesioną w IV w. przez cesarza rzymskiego), zabytki tureckiego Filibe w tym tzw. Meczet Piątkowy (Dżumaja), a także niezwykłą XIX-wieczną część bułgarskiej odsłony miasta – labirynt brukowanych uliczek i okazałych, kupieckich rezydencji. Przejazd na nocleg i kolację (fakultatywnie) w hotelu w Burgas lub okolicy. (Trasa ok.400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfery:
 - dla klientów pozostających na dodatkowy wypoczynek w Słonecznym Brzegu (4 lub 7 dni)
- przejazd do wybranego hotelu w Słonecznym Brzegu i pobyt w dniach 8-11 (12 dnia wylot do Polski) lub 8-14 (15 dnia wylot do Polski)
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu:
-Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Obiekty oznaczone * są zwiedzane we wewnątrz

Zakwaterowanie:
Hotele *** klasy turystycznej - położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja i bar

Pokoje:
2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami.

Wyżywienie:
WP - według programu - śniadania kontynentalne typu bufet, za dopłatą 5 obiadokolacji (bufet lub zestawy serwowane do stolików)

Cena zawiera:
Opłaty lotniskowe, przelot samolotem czarterowym do Bułgarii, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 10 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Słonecznym Brzegu), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej 7 śniadań, a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli, opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).
Cena nie zawiera:
Kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR płatne na miejscu; obiadokolacji; imprez fakultatywnych: tradycyjna grecka kolacja ok. 25 EUR, tradycyjna bułgarska kolacja ok. 25 EUR; dodatkowych posiłków (10-15 EUR za 1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych.Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (5) wg programu (bez kolacji w 3 i 5 dniu imprezy) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne). 
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Opinie klientów dotyczące hotelu:

Średnia wszystkich ocen:  /10

Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie

Zdjęcia z hotelu: Antyczne Bałkany

Traveliada last minute do Antyczne Bałkany
Traveliada na raty do Antyczne Bałkany
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA