71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Gambia Wyc. objazdowe > Wyc. objazdowe

Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
kod oferty: 96639 - 193 - 3501
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Wybierz rodzaj zakwaterowania
Cena całkowita
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Warszawa)
75 zł / 7 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Dodanie do newslettera

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.

Wymagane oświadczenia

Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży.
Oświadczam że zapoznałem się z "regulaminem Traveliada.pl".    Koniecznie zapoznaj się przed wyjazdem.
Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą

Senegal Orientalny – z dala od masowej turystyki •domy wieżowe Mlomp • PN Niakolo Kaba – słonie, lwy, lamparty, hipopotamy, antylopy, likaony - dzikie plemiona Bedik i Bassari • ukryty wodospad Dindefello • Futa Dżalon – wrota Gwinei • Delta Saloum • lwy w Parku Fathala • afrykańskie bezdroża i targi • zabawa przy afrykańskich rytmach.

Program:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku, stanowisko odpraw organizatora, przelot samolotem charterowym do Banjul (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Północnej). Przylot, transfer do hotelu, obiadokolacja, nocleg w Banjul.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Senegalu Płd. przez zachodnią część prowincji Casamance. To najbardziej zielony i żyzny teren, pełen lasów palmowych oraz pól ryżowych. Casamance uważane jest za najpiękniejszą, przyrodniczą część Senegalu. Bajeczne zakola rzeki o tej samej nazwie (bolongi) dają życie bogatemu ekosystemowi pełnemu ryb oraz ostryg. Po drodze przejedziemy przez miejscowość Ziguenchor, stolicę regionu. Miasto zamieszkałe dziś głównie przez plemię Diola było kiedyś jednym z głównych punktów wywozu niewolników. Dziś jest ważnym portem oraz miejscem skąd eksportuje się orzeszki ziemne. Relaks w restauracji nad rzeką i dalsza podróż w kierunku zachodnim do Elinkine. Przeprawa na wyspę Carabane, która jest dawną faktorią handlową. Spacerując po wyspie odnosi się wrażenie, że czas na niej zatrzymał się w miejscu. W czasach kolonialnych stanowiła swoistą bramę do Oceanu Atlantyckiego. Do dzisiaj zachował się stary kościół oraz kazamaty niewolników. W drodze powrotnej zwiedzanie domów wieżowych w Mlomp. Dalej przejazd do Cap Skirrng, kolacja nocleg. Dla chętnych wyjście na koncert na żywo w rytmach afrykańskich. (trasa ok. 230 km i ok. 1 godziny łącznie pływania pirogą)

Dzień 3
Po śniadaniu kąpiel w oceanie lub poranny spacer wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż Afryki Zachodniej. Około południa przejazd do królestwa Oussouye. Wizyta na lokalnym targu , gdzie można nabyć świeże owoce sezonowe. Wizyta w manufakturze wyrobu naczyń ze słomy palmowej. Następnie przejedziemy do centrum aktywizacji zawodowej kobiet Koukangoume, gdzie zjemy pyszny, lokalny obiad składający się z typowych dań kuchni ludu Diola. Będziemy mieli okazję zobaczyć jak wytwarza się lokalne batiki oraz inne wyroby lokalnego rzemiosła artystycznego. Po południu przejazd wzdłuż biegów rzeki do drugiej stolicy regionu Casamance - Kolda. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa około 280 km)

Dzień 4
Po bardzo wczesnym śniadaniu, około godz. 5:30 wyjazd w kierunku tzw. Senegalu Orientalnego. Miniemy miasto Velingara, pierwszą stolicę regionu Casamance. Około południa dotrzemy do parku Niokolo Koba, wpisanego na listę Unesco, jako zagrożony rezerwat biosfery. Jest to jeden z największych naturalnie zachowanych parków narodowych w Afryce Zachodniej o powierzchni ponad 9000km ². Położony u źródeł rzeki Gambia, znajduję się we wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Gwineą. Prawie 80% lasów galeriowych całego Senegalu występuje właśnie tutaj. Większość terenu parku zajmują sawanny i tereny półpustynne. Oprócz bogatej flory występuje w nim także dużo zwierząt. Wyróżnia się 20 gatunków płazów, 38 gatunków płazów, około 80 gatunków ssaków oraz ponad 300 gatunków ptaków. Żyją tu między innymi: słonie lwy, lamparty, likaony, antylopy, szympansy, krokodyle, małpy, guźce i hipopotamy. Park jest terenem nizinnym osiągającym w najwyższym miejscu wysokość 311 m. n.p.m. Po parku będziemy poruszać się pod opieką przewodnika. Późnym popołudniem wyjazd w okolice miejscowości Kedougou. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok 420 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do „kraju Bassari”, skupiska plemion Bedik i Bassari. Liczba mieszkańców tych plemion jest niewielka, liczy odpowiednio: 7 tys. i 1,5 tys. Są to ludzie bardzo przyjaźnie nastawieni do obcych przybyszów i respektują inne kultury .To bezpieczna, a zarazem najbardziej dzika i autentyczna kraina Senegalu, prawdziwy kawałek ginącej już pierwotnej Afryki Zachodniej. Żyjące tu plemiona posługują się własnymi językami oraz wytworzyły swoją kulturę. Praktykują animizm z elementami chrześcijaństwa. Region ten został wpisany na listę kulturowego dziedzictwa UNESCO. Kobiety z kraju Bassari często chodzą półnagie. Przejedziemy do miejscowości zamieszkałej przez lud Bassari - Salemata. Po drodze zatrzymamy się także w Bandafassi, wiosce Bedik, następnie w Iwol, które jest największym skupiskiem plemienia Bedik. Ciekawostką regionu są między innymi polscy misjonarze. Powrót do hotelu w okolicach Kedougou, kolacja. (trasa 150km)

Dzień 6
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd nad wodospad Dindefello, na południe od Kedougou. Niezbyt trudny, godzinny trekking (należy zabrać przewiewne, wygodne buty). Następnie przejazd do przygranicznej miejscowości Fongolembi, zamieszkałej przez Djalonke, lud dominujący w górnej Gwinei. Znajdziemy się na styku dwóch krajów Senegalu i Gwinei, skąd można podziwiać wspaniałe krajobrazy pasma górskiego Futa Dżalon - krainy sąsiedniej Gwinei. Z rejonu Futa Dżalon wypływają wielkie rzeki Afryki Zachodniej: Gambia, Senegal i Niger. Ponadto zobaczymy piękne, naturalne lasy galeriowe. Dalej przejazd do największego miasta wschodniego Senegalu – Tambacounda. Ponownie miniemy tereny parku Niokolo Koba. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. (trasa ok. 280 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na typowy, afrykański targ, gdzie można nabyć tkaniny oraz inne wyroby rzemiosła artystycznego pochodzące z sąsiedniego Mali. Spacer gwarną aleją Leopolda Sedara Senghora, pierwszego prezydenta niepodległego Senegalu. Gwarantujemy barwną atmosferę oraz specyficzny koloryt afrykańskich negocjacji handlowych. Przejazd w kierunku Kaolack do miejscowości Toubacouta, w rejonie Delty Saloum. To kolejne urokliwe miejsce wpisane na listę UNESCO. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na popołudniowy relaks nad wodą. Dla chętnych fakultatywny rejs łódką motorową po rzece Saloum, gdzie można oglądać skupiska mangrowców i kolonie ostryg. W ramach wycieczki udamy się na słynącą z wiekowych drzew Wyspę Baobabów, skąd roztacza się piękna panorama rzeki Saloum. Na koniec przeprawa na wyspę ptaków, odizolowaną od reszty lasu, gdzie na nocleg zlatują się czaple białe, czaple refowe, kormorany, zimorodki. Kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Po śniadaniu dla chętnych fakultatywnie zwiedzanie Parku Fathala. Największą atrakcją parku jest ekscytujący spacer z lwami. Senegal to jedno z pięciu miejsc na świecie, które oferuje taką możliwość. Dalej przeprawa promowa z Barra do Bandżul i następnie zwiedzanie miasta, stolicy najmniejszego państwa w Afryce. Zobaczymy między innymi kościół św. Marii, Łuk Triumfalny, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Będziemy mieli okazję podziwiać miejscowe rękodzielnictwo na tutejszym, wielkim bazarze. Następnie transfer na lotnisko. Dla klientów wybierających pobyt w Gambii przejazd do wybranego hotelu. (trasa ok 80 km).

Dzień 9
Przylot do Polski.

Uwagi do programu:
Program ten rekomendujemy osobom, które cieszą się dobrym zdrowiem i chcą poznać prawdziwą Afrykę. Będziemy się poruszać po terenach, gdzie infrastruktura hotelowa oraz warunki drogowe będą bardzo odmienne od europejskich. Temperatury we wschodniej części Senegalu bywają wysokie. Radzimy zabrać nakrycia głowy, przewiewne ubrania oraz wygodne lekkie obuwie trekkingowe , mogą być sandały z grubą podeszwą. Mogą zdarzyć się przerwy w dostawie prądu. Masowa turystyka w tej części Senegalu praktycznie nie istnieje, docierają tu tylko nieliczni podróżnicy.

Zakwaterowanie na objeździe:
Hotele **/***
Pokoje: 2 - osobowe z łazienką (prysznic, WC, szafka, stolik).
Hotele na objeździe nie mają oficjalnej kategoryzacji. Pokoje wyposażone są w podstawowe udogodnienia: łazienkę z dostępem do bieżącej, prysznic, WC, szafkę, stolik. Nie posiadają klimatyzacji.
Może zdarzyć się że w nocy już od 22:00-7:00 oraz w ciągu dnia od 11:00-18:00 nie będzie prądu. (w niektórych obiektach pracują generatory, nie ma stałego dostępu do elektryczności.)
Ze względu na niewielką bazę hotelową w skrajnych przypadkach organizator zastrzega sobie prawo do zakwaterowania grupy w kilku hotelach leżących niedaleko od siebie.

Wyżywienie:
HB oferuje - w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania kontynentalne (kawa, herbata wliczone w cenę) i obiadokolacje podobne do europejskich. Podczas wycieczki serwowane są głównie świeże ryby i owoce morza jako dania główne. Napoje do kolacji dodatkowo płatne.

Przepisy wjazdowe:
- W roku 2013 został zniesiony obowiązek wyrabiania wiz gambijskich dla obywateli Polski. Od połowy roku 2015 obywatele polscy podróżujący do Senegalu na okres nie dłuższy niż 90 dni nie potrzebują wizy. Dokumentem uprawniającym do przekroczenia granicy jest polski paszport. Mimo zniesienia obowiązku wizowego potrzebujemy dane paszportowe (numer i datę ważności paszportu), ponieważ jest to niezbędne do przygotowania list granicznych.
Wymagana ważność paszportu min. 6 miesięcy od daty powrotu. Potrzebna 1 wolna strona w paszporcie.
- Szczepienia - Żadne szczepienia nie są wymagane. Miejsca, które odwiedzamy praktycznie nie są zagrożone przez takie choroby jak żółta febra. WHO informuje jednak o profilaktycznych szczepieniach przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat). Wyjątek stanowią klienci, którzy przybywają z krajów zagrożonych tą chorobą, wtedy wymagane jest szczepienie. W rejonie Senegalu, Gambii i Gwinei Bissau zalecana jest profilaktyka antymalaryczna (leki doustne, dodatkowo polecamy zabranie repelentów ze środkiem DEET, ubrań zakrywających ciało, szczególnie wieczorami i w nocy).

Uwaga:
Istnieje możliwość przedłużenia wyjazdu o 7 dni wypoczynku w jednym z proponowanych przez organizatora hoteli. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z konsultantem.

Cena zawiera - oferta samolotowa:
- Przelot samolotem charterowym (międzylądowanie techniczne na Wyspach Kanaryjskich lub w Afryce Płn.),
- Opłaty lotniskowe,
- Bagaż podręczny i rejestrowany,
- Zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 - osobowe (z możliwością dostawki), 7 rozpoczętych dób hotelowych,
- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
- Program turystyczny,
- Wycieczki busem wg. programu,
- Transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
- Przejazdy 18-20 os. busem (bagażnik na dachu) z klimatyzacją,
- Obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce,
- Pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania Senegalu i Gambii,
- Miejscowego pilota - opiekuna grupy,
- Przewodników lokalnych,
- Ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL,CP i bagaż).

Cena nie zawiera - oferta samolotowa:
- Biletów wstępu i napiwków,
- Kosztów uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu, płatne pilotowi na miejscu jako pakiet) ok. 120 EUR/os.
- Napiwków, tragarzy, opłat dla szefów wiosek plemiennych, przewodników i kierowców, obsługa lokalna w Senegalu Wschodnim i rejonie Casamance ok. 45 USD,
- Wydatków własnych,
- Świadczeń niezawartych w ofercie.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Wycieczki fakultatywne
Wycieczki fakultatywne - Gambia

Makasutu Culture Forest - Park przyrody Makasutu
Całodzienna wycieczka do bardzo dużego, zróżnicowanego Parku Przyrody Makasutu, położonego nad brzegiem pięknego dopływu meandrującej rzeki Gambia. Na terenie tego parku znajdziemy wiele różnych ekosystemów. Sawanny, lasy mangrowe, afrykański busz i łąki to dom wielu gatunków zwierząt, m.in. spotkać tu można setki gatunków ptaków, 3 gatunki małp, warany, jelenie karłowate.
W programie wycieczki tradycyjna obserwacja ptaków i zwierząt z lokalnych łódek, spacer po parku z przewodnikiem. Tutaj również będziemy mogli zobaczyć zbieranie ostryg. Następnie udamy się na lunch, gdzie będziemy mogli spróbować najlepszych, afrykańskich dań w tym regionie. Podczas lunchu pokaz lokalnych tańców z muzyką. Cena ok. 45 EUR/os.

Roots
Rejs śladami Kunta Kinte, bohatera słynnego serialu "Korzenie". Serial opowiada o korzeniach oraz losach pierwszych afroamerykańskich mieszkańcow USA.
Wycieczkę rozpoczniemy w Banjul, skąd popłyniemy do Albredy, która niegdyś była francuskim punktem handlowym w epoce niewolnictwa. Zwiedzimy muzeum niewolnictwa, kościół, jeden z pierwszych w Gambii oraz flagę wolności. Następnie udamy się do Juffureh, wsi, w której znajduje się dom słynnego niewolnika, na podstawie którego losów, powstał serial. Następnie rejs łodzią na wyspę James, druga nazwa wyspa Kunta Kinteh. Znajduje się tu Fort James, który wraz z kilkoma historycznymi budowlami w pobliskiej Albredzie, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Historia tej wyspy jest niezwykła i niestety jej istnienie jest zagrożone ze względu na stale podnoszący się poziom wod, które obmywają ruiny dawnego fortu. Rejs powrotny bo Banjul, transfer do odpowiednich hoteli.(na statku lunch, w cenie wycieczki). Cena ok. 45 EUR/os.

Banjul
Wycieczkę do stolicy Gambii rozpoczniemy od odwiedzenia wioski rybackiej Bakau. Zatrzymamy się przy najbardziej ruchliwym porcie, gdzie będziemy mogli zobaczyć rybaków w trakcie wyładunku swoich połowów, kobiety w trakcie czyszczenia ryb, które są ważnym składnikiem lokalnej kuchni. Przejazd do Serrekundy, największego miasta Gambii, czas wolny na zakupy pamiątek. Następnie kierujemy się w stronę Banjul. Poznamy historię okolicy i miasta. Zatrzymamy się przy Muzeum Narodowym, gdzie poznamy więcej szczegółów na temat kultury, tradycji i tutejszych obyczajów. W trakcie spaceru po mieście zatrzymamy się na rynku św. Alberta. Przerwa na lunch w nowej restauracji Bachus, gdzie w formie bufetu podawane są najlepsze afrykańskie dania.
Ostatnim punktem wycieczki jest łuk triumfalny Arch 22, z którego można podziwiać widok na całe miasto. Cena ok. 35 EUR/os.

Informacje o wycieczkach fakultatywnych aktualne na 29.05.2015 r., mogą ulec zmianie.


Uwaga! Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
    Oświadczam, iż ukończyłem/am 16 rok życia i zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Traveliada.pl, NIP: 751-151-79-72, REGON: 081065539, Rejestr Organizatorów Marszałka Dolnośląskiego nr 583, adres siedziby: ul. Celtycka 6, 54-153 Wrocław, w celu marketingowym, wysyłania newslettera oraz prowadzenia konta w sklepie. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Strona stosuje profilowanie użytkowników m.in. za pośrednictwem plików cookies, w tym analitycznych, o czym więcej w Polityce Prywatności.
[zobacz więcej...]
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

+ dodaj opinie

Zdjęcia z hotelu: Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą

Traveliada last minute do Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą
Traveliada na raty do Bliżej ludzi, w zgodzie z naturą
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA