801-000-701
kom. 71 340 50 50
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
kod oferty: 41979 - 193 - 867

Albania i Macedonia - w krainie orłów

standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu
Kup wakacje na raty!
Gwarancja Najniższej Ceny. Za tą wycieczkę płacisz tak, jak u Organziatora.
Ta oferta jest chroniona przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 100% zwrotu kwoty wpłaconej przez klienta.
Promocja ważna do 29-03-2018.!
Promocja Ale Objazd! Ale Wczasy! dotyczy wczasów, wycieczek objazdowych oraz objazdowo-pobytowych (z wyłączeniem samych przelotów) zarezerwowanych do 29.03.2018.
W czasie trwania promocji każda osoba z rezerwacji premiowana jest voucherem o nominale od 10 do 100 Euro. Wartość vouchera może być różna dla różnych kierunków oraz może być zmieniana w trakcie trwania promocji.
Voucher może być wykorzystany tylko i wyłącznie podczas wczasów wykupionych w promocji.
W przypadku, gdy cena wycieczki lokalnej jest wyrażona w innej walucie niż Euro, rezydent dokona przeliczenia.
Voucher jest jednorazowy i nie może być przeniesiony na inny wyjazd, który nie był wykupiony w promocji.
Voucher jest imienny i może z niego korzystać tylko i wyłącznie jego posiadacz
Ilość miejsc w promocji ograniczona.
Ceny podane na www.traveliada.pl zawierają już naliczone rabaty. Rezerwuj 713405050 mail rezerwacje@traveliada.pl
Dojazd:
Liczba osób dorosłych:
Wiek dzieci:
Wyjazd z:
Termin:
Dni:
Wyżywienie:
Zakwaterowanie:
Cena:
Rodzaj zakwaterowania
Cena
trwa ładowanie danych, proszę czekać ....
Rezerwacja
[Zamknij]
Dane osoby wypełniającej formularz rezerwacji

Imię
Nazwisko
Data urodzenia
Ulica nr /
Miejscowość kod
Email
Telefon
Telefon kom.
Sposób zapłaty
 

Dane uczestników wycieczki
Uczestnik 1
Uczestnik 2

Pytania do rezerwacji

Do Rezerwacji chcę dodać:

Parking przy lotnisku (Katowice)
78 zł / 11 dni
Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji wynosi 2,79% od całości
Dodatkowo płatne ubezpieczenie (wyższa suma, choroby przewlekłe, SKI i OC)
do uzgodnienia

Ważne informacje do rezerwacji

Zapisuję się do newslettera www.traveliada.pl.
Oświadczam że zapoznałem się z warunkami uczestnictwa biura podróży oraz "regulaminem Traveliada.pl" zgodnie z art.23 ust.1 pkt 1 ust.2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (DZ.U. Nr 133 poz 883). Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Traveliada.pl moich danych osobowych.

UWAGA! Prosimy zapoznanie się z warunki uczestnictwa i regulaminem Traveliada.pl.
Łącznie do zapłaty
wyślij rezerwacje
Traveliada.pl poleca ten hotel
Wyróżniliśmy wycieczkę ze względu na:
hotel wyróżnionyHotel wybierany najczęściej przez naszych Klientów
hotel wyróżnionyWycieczka objazdowa dla odkrywców
hotel wyróżnionyZwiedzanie i wypoczynek - 7 + 7 dwa w jednym

Albania i Macedonia - w krainie orłów - wycieczka (+ opcja 7 dni wypoczynku)

Shqiperia - Nieodkryta Kraina Orłów, jesteśmy w Albanii! * Tirana – albańska metropolia * Girokaster i Berat – miasta-muzea * Butrint – to , co najpiękniejsze ze starożytności * Apollonia i Durres – Via Egnatia * Ochryd – to, co najpiękniejsze w Macedonii * Stare Miasto Korfu – elegancja w niekoniecznie greckim stylu * Dla chętnych wypoczynek na Korfu!

Program:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na wyspę Korfu w Grecji samolotem czarterowym. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do portu, skąd popłyniemy promem do Albanii. Zwiedzanie rozpoczniemy od Butrintu nazywanego Bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone jest wodą. Wpisane na listę UNESCO, jest to jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych tamtego regionu. Podczas spaceru zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Dalej skierujemy się na północ, jadąc nadmorską trasą w kierunku miasta Vlora. Po drodze odwiedzimy zatokę  Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy Z TepeIeny. Podziwiać tez będziemy wspaniale widoki na morze i góry opadające gwałtownie do morza. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Po drodze miniemy miasteczko Himare, założone przez Greków, obecnie popularne ze względu na piaszczyste plaże. W godzinach wieczornych dojedziemy do Vlory - miasta nad zatoką o tej samej nazwie, gdzie rozdzielają się morza Jońskie i Adriatyckie. Vlora ma długą historię i prawdziwie śródziemnomorską atmosferę, a współcześnie słynie głównie, jako miejsce, gdzie w 1912 roku proklamowano niepodległość Albanii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu we Vlorze.

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Tego dnia odwiedzimy pierwsze z dwóch miast-muzeów. Berat - liczące około 2500 lat miasto, jest jednym z najstarszych i najciekawszych miast w Albanii. Często nazywane jest również przez Albańczyków Miastem Okien. W trakcie spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. stare, zabytkowe domy, twierdzę Kalaja Berati oraz zwiedzimy znajdujące się w jej obrębie muzeum ikon im. Czerwonego Onufrego. Następnie udamy się do Macedonii, do Ochrydu, miasta wpisanego na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Ochrydzie.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydu, malowniczo położonego nad jeziorem, spacer po zabytkowych uliczkach: zobaczymy cerkiew Św. Zofii i Bogurodzicy z przepięknymi freskami, kościół Św. Pantalejmona na wzgórzu Plaosnik oraz teatr z czasów rzymskich. Następnie przejedziemy nad jezioro Prespańskie, najwyżej położone jezioro w Macedonii (853 m n.p.m.), w rejonie Parku Narodowego Galicica. Następnie skierujemy się do Bitoli, dawnego greckiego miasta Heraclaea Lincaestis, gdzie zobaczymy pozostałości miasta i świątyń, teatr, a przede wszystkim ogromną mozaikę z V w. n.e. Natomiast w centrum Bitoli, główną ulicą Szirok Sokak, przejdziemy do placu z pomnikiem Filipa II Macedońskiego, wieżą zegarową i meczetami z XVI w. Odwiedzimy również cerkiew św. Dimitrja z  misternie rzeźbionym w drewnie ikonostasem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Przejazd do Albanii. Trasa wiedzie nas przez miejscowość Elbasan do Durres. Tak w starożytności, jak i dziś, jeden z największych portów na Adriatyku i jednocześnie miasto posiadające długą historię, którą poznamy spacerując wzdłuż pozostałości wczesnośredniowiecznych murów obronnych. Najważniejszym zabytkiem starożytnego Dyrrachium jest amfiteatr o długości ok. 120 m, co czyni go największym na Bałkanach. Dalsza droga poprowadzi nas do Kruje, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii oraz ciekawe muzeum etnograficzne znajdujące się w oryginalnie zachowanym 250. letnim domu bogatej rodziny tureckiej. Następnie przejazd do Tirany. Spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Zakwaterowanie w hotelu w Tiranie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Tego dnia odwiedzimy dwa miasta, pierwsze-będące w starożytności początkiem bałkańskiej części szlaku handlowego Via Egnatia - Apollonia, miasto portowe słynące niegdyś z targu niewolników. Dziś to stanowisko archeologiczne, gdzie zobaczymy m.in. rzymski Odeon, fragmenty świątyni Artemidy z przełomu I i II w. n.e., budynku konsula, czy biblioteki. Drugie to Gjirokaster - ,,Miasto Srebrnych Dachów”, jedno z najsłynniejszych miast Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO ze względu na to, iż jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów). Centralnym punktem jest górująca nad miastem, trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich. Z murów twierdzy, możemy podziwiać widok na charakterystyczną zabudowę miasta. Na terenie twierdzy znajduje się wieża zegarowa oraz mała cerkiew. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. Przejazd do Sarandy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Dla chętnych albański wieczór folklorystyczny. W programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny, zabytek znajdujący się na Liście Arcydzieł Ustnych i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO, tradycja unikatowa i powoli zanikająca; poczęstunek i wino (koszt ok. 27 EUR).

Dzień 7

Po śniadaniu przeprawa promowa na Korfu, gdzie odwiedzimy stolicę  wyspy - miasto Korfu (Starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego,Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Następnie przejedziemy na półwysep Kanoni skąd zobaczymy  panoramę na Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką wyspy. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym
- dla klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu i pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.

Zakwaterowanie:
Podczas zwiedzania:
Hotel **/ *** Na terenie Macedonii wszystkie hotele usytuowane w miejscowościach nad Jez. Ochrydzkim, max 600 m od jeziora. Na terenie Albani i Korfu część hoteli usytuowanych w miejscowościach nad morzem. Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon. Do dyspozycji gości: w każdym hotelu recepcja, bar, restauracja.
Podczas wypoczynku: noclegi w wybranym hotelu (hotele o różnym standardzie zakwaterowania (***, **** lub *****) oferujące wyżywienie BB, HB, FB lub All Inclusive). W celu wybrania hotelu prosimy Państwa o kliknięcie na długość pobytu 14 dni w małym okienku wyszukiwarki, a następnie na rezerwacja online z listą dostępnych hoteli i typem wyżywienia, do wyboru.

Wyżywienie:
Podczas zwiedzania HB oferuje:
śniadania najczęściej typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu ) wg programu. Napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne.
Podczas wypoczynku: wyżywienie wg oferty w wybranym hotelu: BB, HB, FB lub All Inclusive.

Uwagi:
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu). Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu). Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE - jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania.

Cena zawiera:
przelot samolotem czarterowym do/z Korfu, opłaty lotniskowe, noclegi, wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie wg oferty, opiekę pilota, ubezpieczenie (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników (orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) -  80 EUR.), opłaty klimatycznej (ok 1,5 EUR/dzień/os) oraz innych wydatków własnych.
Przedstawione w ofercie godziny podawania posiłków a także działanie poszczególnych elementów infrastruktury hotelowej mogą ulegać nieznacznym zmianom ze względu na sezonowość, prośby Gości, warunki pogodowe lub siły wyższe, na które hotelarz nie będzie miał wpływu.
Zadaj pytanie
dotyczące tej oferty
Treść zapytania
Imię
Nazwisko
Email
Nr telefonu
Zapisuję się do newslettera
wyślij
Gwarancje Traveliada.pl

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Najniższej Ceny
Oferujemy wycieczki w najniższych cenach na rynku.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Wycieczki w Traveliada.pl
Posiadamy podpisane umowy z największymi Touroperatorami działającymi w Polsce. W jednej wyszukiwarce możesz porównać wszystkie oferty.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Zdjęcia z hotelu: Albania i Macedonia - w krainie orłów

Traveliada last minute do Albania i Macedonia - w krainie orłów
Traveliada na raty do Albania i Macedonia - w krainie orłów
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA