71 340 50 50
pn-pt: 10-18, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015 i 2017 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Wyszukaj artykuł:
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 i 2017 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »


 

Procedury podczas wyjazdów w dobie COVID-19


W dobie pandemii COVID-19 wiele krajów oraz linii lotniczych wprowadziło dodatkowe obostrzenia.
Prosimy o zapoznanie się przed wyjazdem z aktualnie obowiązującymi przepisami.
Zamieszczamy także aktualną listę krajów, których granice są otwarte dla obywateli polskich.

Aktualizacja z dnia: 02.08.2021
- NiemcyUnijny Certyfikat Covid (EU Digital Covid Certificate):
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące wymaganych zaświadczeń oraz informacji dotyczących szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.
Więcej informacji dotyczących certyfikatu na stronie: gov.pl - o certyfikacie.

UWAGA! Komunikat dotyczący rozporządzenia o obowiązkowej kwarantannie dla powracających do kraju do dnia 31.08.2021:
Rozporządzenie 861 z dnia 06.05.2021 określające obostrzenia na terytorium Polski do dnia 05.06.2021.
Rozporządzenie 1013 z dnia 04.06.2021 przedłużające obostrzenia na terytorium Polski do dnia 25.06.2021.
Rozporządzenie 1054 z dnia 11.06.2021 przedłużające obostrzenia na terytorium Polski do dnia 31.08.2021 oraz wprowadzające zwolnienie z kwarantanny dla dzieci do 12 roku życia i informację o wymaganym czasie aktywacji szczepionki dla osób zaszczepionych.
Rozporządzenie 1116  z dnia 22.06.2021 zwalniające z kwarantanny osoby,  które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy  potwierdzający wylot z terytorium kraju.
Rozporządzenie 1125 z dnia 23.06.2021 wprowadzające obowiązkową 10-dniową kwarantannę (z możliwością skrócenia po 7 dniach) dla osób powracających do Polski z krajów nie należących do strefy Schengen lub EFTA lub EOG.
 Rozporządzenie 1145 z dnia 25.06.2021 - uproszczenie listy krajów po powrocie z których nie podlega się obowiązkowej 10-dniowej kwarantannie z możliwością skrócenia po 7 dniach - aktualnie należą do listy kraje Schengen oraz Unii Europejskiej (zamiast zapisu: EFTA i EOG).
Rozporządzenie 1262 z dnia 09.07.2021 wprowadzające formularz elektroniczny PLF, obsługę Unijnego Certyfikatu Covid, zwolnienie z kwarantanny dla dzieci poniżej 12 roku życia pod opieką przedstawiciela linii lotniczej oraz dla państw, które uzgodniło z Rzecząpospolitą Polską zasady przepływu osób w związku z ograniczeniami  wprowadzonymi na czas epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (Turcja). 

Strefa Non-Schengen:
Uwaga! Kwarantanna 10 dni z możliwością skrócenia po 7 dniach - z wyłączeniem osób zaszczepionych, ozdrowieńców, dzieci do lat 12 i osób w tranzycie lotniczym.
Rozporządzenia 1125 z dnia 23.06.2021 oraz 1145 z dnia 25.06.2021 wprowadziły obowiązkową 10-dniową kwarantannę z możliwością jej skrócenia w przypadku wykonania testu po 7 dniach od powrotu do kraju i uzyskania negatywnego wyniku. Nowe zasady dotyczą państw nienależących do strefy Schengen lub niebędących państwem członkowskim Unii Europejskiej.

Do krajów takich należą m.in.: Albania, Czarnogóra, Dominikana, Egipt, Kenia, Kuba, Malediwy, Meksyk, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, Zanzibar, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Strefa Non-Schengen - osoby zwolnione z kwarantanny:
Osoby zaszczepione - posiadające zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID‐19, gdzie upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia.
Ozdrowieńcy - osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARSCoV‐2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem powrotu do kraju.
Dzieci - poniżej 12 roku życia podróżujące pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID‐19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni.
Osoby w tranzycie lotniczym - osoby, które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy potwierdzający wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 24 godzin, licząc od momentu przylotu na terytorium kraju.

Strefa Schengen, Unia Europejska oraz Turcja:
Uwaga! Kwarantanna 10 dni z wyłączeniem osób posiadających negatywny wynik testu, zaszczepionych, ozdrowieńców, dzieci do lat 12 i osób w tranzycie lotniczym.
Osoby wracające z krajów należących do Strefy Schengen, będących państwem członkowskim Unii Europejskiej oraz przylatujące z Turcji podlegają wcześniejszym zasadom wjazdu do Polski (czyli mają możliwość wykonania testu, by być zwolnionym z kwarantanny po powrocie do Polski - w ciągu 48 godzin przed lub po przekroczeniu granicy).
Do krajów takich należą: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja (w tym wyspy greckie), Hiszpania (w tym Baleary i Wyspy Kanaryjskie), Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia (w tym Madera), Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Węgry, Włochy (w tym Sardynia i Sycylia).  

Strefa Schengen i Unia Europejska - osoby zwolnione z kwarantanny:
Osoby z negatywnym wynikiem testu - osoby wracające ze strefy Schengen, posiadające negatywny wynik testu diagnostycznego na COVID-19 wykonanego w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu wyniku tego testu lub w ciągu 48 godzin po przekroczeniu granicy, po powrocie. Akceptowane są zarówno testy PCR, jak i antygenowe.
Osoby zaszczepione - posiadające zaświadczenie o wykonaniu pełnego szczepienia przeciwko COVID‐19, gdzie upłynęło co najmniej 14 dni od wykonania tego szczepienia.
Ozdrowieńcy - osoby, które zakończyły izolację w warunkach domowych, izolację albo hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARSCoV‐2, nie później niż 6 miesięcy przed dniem powrotu do kraju.
Dzieci - poniżej 12 roku życia podróżujące z dorosłymi, którzy mają negatywny wynik testu (48 godzin przed przekroczeniem granicy albo pod opieką osób zaszczepionych przeciwko COVID‐19, gdy od podania pełnej dawki minęło co najmniej 14 dni.
Osoby w tranzycie lotniczym - osoby, które po przylocie przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nie dłużej niż 24 godziny i posiadają bilet lotniczy potwierdzający wylot z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie 24 godzin, licząc od momentu przylotu na terytorium kraju.


Procedury i dokumenty wymagane podczas wyjazdów w dobie COVID-19:

I. Dla wszystkich podróżujących:

A. Przy wylotach:

Karta lokalizacji pasażera (PLF)
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).

deklaracjawzór
Deklaracja pasażera dla celów ochrony zdrowia publicznego (SDF)
Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).


deklaracja


wzór

B. Przy lotach powrotnych:

Karta Lokalizacji Podróżnego (KLP)
• Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 09.07.2021, wszyscy podróżni powracający do Polski samolotem od dnia 17.07.2021, przed odprawą muszą wypełnić formularz elektroniczny KLP (Karta Lokalizacji Podróżnego).

formularz elektroniczny


II. Deklaracje zdrowotne oraz inne procedury linii lotniczych:

Blue Panorama / Luke Air
• Na pokład samolotu linii Blue Panorama (AMQ) obowiązkowo należy zakładać maseczki chirurgiczne lub maseczki typu FFP2 oraz FFP3. Pasażerowie są zobowiązani do posiadania odpowiedniej liczby maseczek na czas podróży - należy zmieniać je co 4 godziny. Maseczki wykonane własnoręcznie nie są dozwolone - pasażerowie nieposiadający odpowiedniego zabezpieczenia nie będą wpuszczani na pokład samolotu.
                                    
Enter Air
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).                                  

deklaracjaKLM
• Wymagany jest negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany na 72 godziny przed lotem metodą RT-PCR wraz z zaświadczeniem w języku angielskim (dotyczy także tranzytu).                                

Lufthansa                                
• Od dnia 01.02.2021 wszedł w życie obowiązek używania maseczek medycznych (FFP2, KN95, N95 lub maseczek chirurgicznych) na pokładach samolotów. Przyłbice, maski FFP2 z zaworem oraz inne formy zakrywania ust i nosa nie będą już dozwolone.

Nouvelair
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).regulamin
wzór


Qatar Airways
• Wymagane jest wypełnienie deklaracji (po 1 sztuce na każdy przelot) oraz w przypadku wybranych kierunków posiadanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19. Na stronie Qatar Airways można sprawdzić wymagania dla danej destynacji.

deklaracja
Smartwings
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).

deklaracjaTurkish Airlines
• W przypadku podróży do innego kraju przez Turcję (tranzyt), zgodnie z decyzją podjętą przez władze tureckie, został zaktualizowany obowiązek przedłożenia negatywnego wyniku testu PCR przed lotami. Pasażerowie tranzytowi przybywający do Turcji z zagranicy nie są zobowiązani do przedłożenia testu PCR w Turcji, jednak zaleca się, aby przejrzeli ograniczenia lotów stosowane przez kraj docelowy.

III. Deklaracje zdrowotne wymagane przez touroperatorów:

Coral Travel
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).

deklaracja
Rainbow Tours
• Wymagane jest posiadanie 2 uzupełnionych sztuk formularza na osobę (po 1 sztuce na każdy przelot).

deklaracja


IV. Wymagania wjazdowe poszczególnych krajów związane z COVID-19:

ALBANIA

test COVID-19: NIE
test dla dziecka: NIE
kwarantanna:
NIE
inne procedury: Formularz lokalizacyjny


Brak testów:
Obecnie Albania nie wymaga szczególnego zezwolenia na wjazd i pobyt, nie ma obowiązkowej kwarantanny, nie trzeba także przedstawiać przy wjeździe negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Formularz lokalizacyjny:
Każda osoba musi posiadać wypełniony formularz lokalizacyjny.


aktualizacja 09.07.2021
formularz lokalizacyjny
wzór w
formularzu
AUSTRIA

test COVID-19: PCR na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
TAK - w każdym wieku
kwarantanna: NIE
inne procedury: NIE


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
• Osoby przyjeżdżające do Austrii z Polski zobowiązane są do wykazania podczas kontroli przy przekroczeniu granicy negatywnego wyniku badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin) potwierdzonego w formie:
- zaświadczenia wydanego przez punkt testujący, w języku niemieckim lub angielskim, musi zawierać: imię i nazwisko, datę urodzenia, datę i godzinę pobrania próbki, wynik testu - negatywny/pozytywny oraz podpis i pieczęć osoby testującej lub kod kreskowy/kod QR lub;
- zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu C lub D (Ambasady RP w Wiedniu).
• Osoby, które przekraczając granicę nie posiadały wskazanego wyżej dokumentu są zobowiązane po wjeździe do Austrii do niezwłocznego, najpóźniej w ciągu 24 godzin, wykonania na własny koszt testu PCR lub antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV-2. Odbycie kwarantanny nie jest konieczne. Zasady i miejsca wykonania testów.

Zwolnienie z testów:
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
Osoby zaszczepione - preparatem: BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Sinovac-Corona Vac, Janssen potwierdzonego w formie certyfikatu szczepienia wydanego w języku niemieckim lub angielskim lub zawierającego tłumaczenie na jeden z tych języków lub zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu A lub B. Szczepionki dwudawkowe uprawniają do wjazdu od 21. dnia do 90 dni od podania pierwszej dawki oraz w przypadku drugiego szczepienia – od 22. dnia do 270 dni od podania pierwszej dawki. Szczepionki jednodawkowe uprawniają do wjazdu od 21. dnia do 270 dni od podania szczepionki.
Ozdrowieńcy - osoby, które przebyły infekcję wirusem SARS-CoV-2 w okresie ostatnich 180 dni, potwierdzoną w formie: urzędowego zaświadczenia – np. decyzji o skierowaniu na kwarantannę w związku z zachorowaniem na Covid 19 lub zaświadczenia lekarskiego wydanego w języku niemieckim lub angielskim na formularzu C lub D (Ambasady RP w Wiedniu).
Osoby posiadające przeciwciała - osoby, które mają potwierdzenie w formie urzędowego zaświadczenia, nie starszego niż 90 dni.

Formularz elektroniczny:
• Od dnia 10.06.2021 osoby przyjeżdżające do Austrii, które podczas kontroli przedstawiły dokument potwierdzający jedną z powyższych okoliczności (negatywny wynik testu, zaświadczenie o zaszczepieniu, zaświadczenie o przechorowaniu lub zaświadczenie o posiadaniu przeciwciał), nie podlegają obowiązkowi elektronicznej rejestracji w systemie.
• Osoby, które nie posiadały wskazanego wyżej dokumentu zobowiązane są do elektronicznej rejestracji. Rejestracja może zostać wykonana nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Austrii. Potwierdzenie wykonania rejestracji przesłane zostanie na skrzynkę poczty elektronicznej. Potwierdzenia rejestracji, w formie elektronicznej lub wydrukowanej, należy okazać przy przekroczeniu granicy.

Tranzyt:
• Osoby podróżujące w tranzycie przez Austrię przekraczając granicę nie muszą posiadać zaświadczenia lekarskiego, wyniku testu, nie podlegają kwarantannie oraz obowiązkowi elektronicznej rejestracji. Tranzyt osób prywatnie podróżujących jest możliwy bez zbędnego zatrzymywania się, o ile spełnią warunki umożliwiające wjazd z Austrii do kolejnego kraju. W ramach tranzytu możliwe jest zatrzymanie się na stacjach benzynowych i parkingach przy autostradzie.
• Jako tranzyt traktowany jest również przylot do Austrii i dalsza niezwłoczna podróż np. do Polski samolotem, samochodem lub pociągiem. W przypadku przylotu lub międzylądowania oraz opóźnienia w opuszczeniu Austrii możliwy jest nocleg w wyznaczonym hotelu na terenie lotniska.

aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny
BUŁGARIA

test COVID-19: PCR na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
TAK - od 12 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: NIE


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
Wjazd do Bułgarii jest możliwy po okazaniu negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed przyjazdem lub negatywnego wyniku testu antygenowego, wykonanego nie później niż 48 godzin przed przyjazdem (czas liczony jest od pobrania próbek do badania). Wynik testu powinien być w języku angielskim.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - do 12 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
Osoby zaszczepione - osoby, które zostały zaszczepione przeciwko COVID-19 i upłynęło więcej niż 14 dni od zakończenia całego cyklu szczepień. Wymagane jest potwierdzenie przedstawione w języku angielskim.
Ozdrowieńcy - w przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10. Dokument musi zawierać: imię i nazwisko, dane placówki wykonującej test (nazwę, adres, dane kontaktowe), datę wykonania testu oraz rodzaj testu, wynik pozytywny testu.

aktualizacja 02.07.2021


CHORWACJA

test COVID-19:
PCR na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
TAK - od 12 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
Nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2 lub nie starszy niż 48 godzin szybki test antygenowy (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania). Honorowane są wyłącznie testy antygenowe stosowane w krajach UE i wykonywane w laboratoriach.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - do ukończenia 12 roku życia podróżujące pod opieką rodziców / opiekunów, którzy posiadają Unijny Certyfikat COVID lub spełniają wyżej wymienione warunki wjazdu do Chorwacji, zwolnione są z obowiązku testu.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów;
Osoby zaszczepione - posiadające nie starsze niż 210 dni zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki uznawanej w UE (Pfizer, Moderna AstraZeneca, Sputnik V, Sinopharm); posiadające nie starsze niż 210 dni zaświadczenie o przyjęciu jednej dawki szczepionki Janssen lub Johnson&Johnson – pod warunkiem, że od przyjęcia tej dawki upłynęło 14 dni;
Osoby zaszczepione jedną dawką - osoby posiadające potwierdzenie, że od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V) upłynęło od 22 do 42 dni, posiadające potwierdzenie, że od przyjęcia pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca upłynęło od 22 do 84 dni;
Ozdrowieńcy z jedną dawką szczepionki - osoby posiadające zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19 i przyjęciu jednej dawki szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na COVID-19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 210 dni;
Ozdrowieńcy - osoby posiadające zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że przebyły COVID-19 zawierające daty przechodzenia choroby lub pozytywny wynik testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 180 dni, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh.

Formularz elektroniczny:
• Opcjonalnie dla przyspieszenia formalności związanych z wjazdem zaleca się wypełnienie formularza na stronie, a następnie należy wydrukować potwierdzenie, które przyjdzie na maila.
• Jeżeli członkowie rodziny podróżują do różnych miejsc, każdy ze współpodróżujących musi wypełnić osobny formularz zgłoszenia podróży. Można wypełnić jeden formularz dla całej rodziny, pod warunkiem, że członkowie podróżują w to samo miejsce.

Info:
Powyższe przepisy obowiązują do dnia 31.07.2021.

aktualizacja 15.07.2021
formularz elektroniczny

strona w
języku
polskim

CYPR (POŁUDNIOWY)

test COVID-19: NIE
test dla dziecka:
NIE
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny - Cyprus Flight Pass


Brak testów:
Od dnia 17.06.2021 Polska znajdzie się na liście krajów tzw kategorii zielonej, co oznacza, że wszyscy podróżujący na Cypr będą zwolnieni z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Formularz elektroniczny - Cyprus Flight Pass:
Osoby podróżujące na Cypr muszą nie wcześniej niż 24 godziny przed terminem podróży wypełnić on-line ankietę (Cyprus Flight Pass) uprawniającą do wjazdu na Cypr. Podczas uzupełniania wniosku należy dołączyć zaświadczenie potwierdzające negatywny wynik testu na COVID-19.

aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny
instrukcja

CZARNOGÓRA

test COVID-19: NIE
test dla dziecka:
NIE
kwarantanna: NIE
inne procedury: NIE


Brak testów:
Wjazd do Czarnogóry dla obywateli RP (oraz innych państw UE) możliwy bez konieczności okazywania dokumentów potwierdzających wykonanie testu czy szczepienia na koronawirusa.
Uwaga: powyższe obowiązuje do dnia 31.07.2021 i później może zostać zmienione.aktualizacja 21.07.2021


CZECHY

test COVID-19:PCR na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
TAK - od 5 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
Od dnia 09.07.2021 podróżujący z Polski do Czech podlegają obowiązkowi okazania negatywnego wyniku testu antygenowego (zrobionego na 48 godzin przed wjazdem) lub PCR (zrobionego na 72 godziny przed wjazdem).

Zwolnienie z testów:
Dzieci - poniżej 5 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów;
Osoby zaszczepione - osoby posiadające zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki na COVID-19 z uwzględnieniem czasu aktywacji szczepionki (musi upłynąć minimum 14 dni od drugiego szczepienia lub minimum 14 dni od przyjęcia szczepionki jednodawkowej).
Ozdrowieńcy - osoby posiadające zaświadczenie o odbyciu choroby (od przechorowania upłynęło nie więcej niż 180 dni).

Formularz elektroniczny:
Przed przekroczeniem granicy podróżujący mają obowiązek wypełnienia formularza lokalizacyjnego - https://plf.uzis.cz/.

Tranzyt:
Tranzyt przez Czechy do 12 godzin odbywa się bez ograniczeń. Osoby w tranzycie są zwolnione z  obowiązku testowania i wypełnienia formularza lokalizacyjnego.

aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny
DOMINIKANA

test COVID-19: NIE
test dla dziecka:
NIE
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny - 2x kod QR - na wylot i powrót


Brak testów:
Zniesiono wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, ale osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa (nie dotyczy dzieci do 5 roku życia).

Formularz elektroniczny - kod QR:
• Przed wjazdem do Dominikany konieczna jest rejestracja na stronie internetowej https://eticket.migracion.gob.do/ oraz wygenerowanie kodu QR. Akceptowana będzie jedynie deklaracja elektroniczna. Rejestracji można dokonać najwcześniej na 72 godziny przed wylotem. Celem tego procesu jest przyspieszenie procedur na lotnisku.
• Formularz należy wypełnić także przy wyjeździe, system wygeneruje dwa kody QR, które zostaną zeskanowane przez władze w punkcie wjazdu i wyjazdu. Na lotniskach na Dominikanie dostępny jest dla pasażerów bezpłatny internet. Każda osoba musi posiadać swój indywidualny kod QR. Formularz elektroniczny na powrót najlepiej wypełnić jeszcze w Polsce, na wypadek problemów z internetem na Dominikanie.

Informacje dodatkowe:
Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych.


aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny
instrukcja
EGIPT

test COVID-19: PCR na 72h lub na lotnisku w Egipcie w cenie 30 USD
zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych
test dla dziecka:
TAK - od 6 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Deklaracja zdrowia, wizy na lotnisku w Hurghadzie i Marsa Alam w cenie 25 USD, w Sharm el Sheikh darmowa wiza "Sinai Only"


Testy:
Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Marsa Alam:
• Wszyscy podróżujący do Egiptu są zobligowani do okazania negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 zrobionego na 72 godziny przed planowanym lotem do Egiptu. Od dnia 18.06.2021 względem osób przybywających do Egiptu, cudzoziemców i Egipcjan, będzie akceptowane zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR z wydrukowanym kodem QR "zamiast pieczątki laboratoryjnej".
• Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na COVID-19, mogą odpłatnie (w cenie 30 DOL / osobę) wykonać test PCR na egipskim lotnisku. Po badaniu turyści będą normalnie przewożeni transferem do "swojego" hotelu, gdzie będą oczekiwać 24 godziny na wynik. W tym czasie będą mogli bez ograniczeń korzystać z hotelowej infrastruktury. W przypadku pozytywnego wyniku testu kwarantanna odbywać się będzie na miejscu - w wykupionym hotelu. Klienci nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z kwarantanną (ewentualnym przedłużeniem pobytu i zmianą rezerwacji lotu powrotnego). W trakcie kwarantanny klientom świadczone są pełne usługi żywieniowe i opieka touroperatora. Cały proces związany z kwarantanną jest certyfikowany przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Turystyki oraz nadzorowany przez wyznaczone służby.
Marsa Alam - dodatkowe wymagania:
• Podróżni, którzy zdecydują się poddać testowi RT-PCR na obecność COVID-19 po przylocie do Marsa Alam, zobowiązani są posiadać ze sobą kserokopię paszportu (strony z danymi/zdjęciem), celem przyspieszenia procedury.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - poniżej 6 roku życia.
Osoby zaszczepione - od dnia 24.06.2021 osoby, które po przylocie do Egiptu przedstawią zaświadczenie o zaszczepieniu będą zwolnione z obowiązku wykonania testu na COVID-19. Potwierdzenie zaszczepienia powinno zawierać: informację o wykonaniu szczepienia dwoma dawkami szczepionki (Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinofarm, Sinovac, Spotnic) lub jedną dawką Johnson & Johnson. Oryginał przedmiotowego dokumentu musi być opatrzony kodem QR oraz nie powinien zawierać żadnych śladów wskazujących, że mogło dość do ingerencji w jego treść. Potwierdzenie ukończenia szczepienia dostępne na pacjent.gov.pl spełnia takie wymogi.

Deklaracja zdrowia:
Podróżujący przed wylotem muszą wypełnić deklarację zdrowia.


aktualizacja 09.07.2021
deklaracja zdrowia
wzór
FRANCJA

test COVID-19: PCR lub antygenowy na 72h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców z jedną dawką
test dla dziecka:
TAK - od 11 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: NIE


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
Aby wjechać do Francji należy posiadać negatywny wynik testu PCR lub antygenowego na obecność koronawirusa wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - poniżej 11 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
Osoby zaszczepione - z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa zwolnione są osoby, które przyjęły pełną dawkę szczepienia, a od jej podania minęło odpowiednio: 14 pełnych dni w przypadku preparatu AstraZeneca, Pfizer, Moderna; 28 pełnych dni w przypadku preparatu Johnson&Johnson. Należy mieć ze sobą zaświadczenie lekarskie w języku angielskim poświadczające wykonane szczepienie.
Ozdrowieńcy zaszczepieni jedną dawką - z obowiązku posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 zwolnione są osoby, które przechorowały SARS-CoV-2, zostały zaszczepione pierwszą dawką szczepionki, od przyjęcia której minęło 14 dni (AstraZeneca, Pfizer, Moderna) lub 28 dni (Johnson&Johnson).

Wizyta w Monako:
W przypadku wycieczek objazdowych po Francji łączonych z wizytą w Monako, wymagany jest test RT-PCR przeprowadzony nie wcześniej niż 72 godziny przed wjazdem do Monako (nie dotyczy dzieci do 11. roku życia).

aktualizacja 02.07.2021


GRECJA

test COVID-19:PCR na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
TAK - od 12 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny - kod QR


Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:

• Wszyscy podróżujący do Grecji zobowiązani są do przedstawienia negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przez przylotem lub testu antygenowego wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem. Negatywny wynik testu musi zostać wystawiony w języku angielskim i zawierać nazwisko, numer paszportu lub dowodu osobistego podróżującego.
• Po przylocie obsługa lotniska może losowo poddać pasażerów szybkim testom na obecność COVID-19.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - Z obowiązku wykonywania testu zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów;
Osoby zaszczepione - Z obowiązku wykonywania testu zwolnieni są pasażerowie, którzy posiadają zaświadczenie o zaszczepieniu na COVID-19, a od podania ostatniej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Ozdrowieńcy - czyli osoby, które okażą pozytywny wynik testu RT‐PCR wykonanego w czasie od 30 dni do 180 dni przed planowanym wjazdem lub okażą zaświadczenie z Internetowego Konta Pacjenta (Certyfikat Ozdrowieńca), gdzie od daty pozytywnego wyniku minęło więcej niż 30 dni i mniej niż 180 dni poprzedzających wyjazd. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.

Formularz elektroniczny - kod QR:
Obowiązkowe uzyskanie kodu QR przez formularz na stronie nie później niż na 24 godziny przed wylotem - każda osoba musi mieć własny kod QR (także dziecko). Kod przyjdzie na maila po północy w dniu wylotu. Osoba bez kodu QR nie zostanie wpuszczona na pokład samolotu.

aktualizacja 02.07.2021
formularz elektroniczny
instrukcja
GRUZJA

test COVID-19: PCR na 72h + kolejny PCR po 3 dniach
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych
test dla dziecka:
TAK - od 10 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny (nie dotyczy osób zaszczepionych)


Unijny Certyfikat Covid:
Gruzja honoruje wprowadzone dnia 01.07.2021 Unijne Certyfikaty Covid potwierdzające pełen cykl szczepienia.

Testy:
Przed przyjazdem - należy posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godzin przed przyjazdem (w języku angielskim).
W 3 dniu po przyjeździe - osoby niezaszczepione po 3 dniach od przyjazdu muszą wykonać kolejny test PCR na własny koszt. W okresie pomiędzy dniem przyjazdu a dniem wykonania kolejnego testu można już swobodnie przemieszczać się po kraju.

Zwolnienie z testów przed przyjazdem:
Dzieci - poniżej 10 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
Osoby zaszczepione - osoby, które przybywają do kraju drogą lotniczą i posiadają zaświadczenie w języku angielskim o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową).

Zwolnienie z testów w 3 dniu po przyjeździe:
Dzieci - poniżej 10 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
•  Osoby zaszczepione - osoby, które przybywają do Gruzji drogą lotniczą, lądową i morską i posiadają zaświadczenie w języku angielskim o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową).

Formularz elektroniczny:
• Przed wjazdem do Gruzji należy wypełnić specjalny formularz elektroniczny dostępny na stronie: registration.gov.ge
• Osoby zaszczepione nie muszą wypełniać formularza elektronicznego (dotyczy podróżujących drogą lotniczą, lądową i morską).


aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny

HISZPANIA / BALEARY / WYSPY KANARYJSKIE

test COVID-19:Hiszpania kontynentalna i Baleary: brak testów
Wyspy Kanaryjskie: RT-PCR, TMA, RT-LAMP na 72h lub antygenowy na 48h
Unijny Certyfikat Covid / zwolnienie z testu dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców
test dla dziecka:
Hiszpania kontynentalna i Baleary: NIE
Wyspy Kanaryjskie: TAK - od 12 roku życia

kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny - kod QR; deklaracja zdrowia - tylko Baleary (Ibiza, Majorka, Minorka); hiszpańska karta lokalizacji pasażera


HISZPANIA KONTYNENTALNA:

Brak testów:
Od dnia 21.06.2021 wszyscy podróżni udający się do Hiszpanii z Polski drogą lotniczą zwolnieni są z obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia / ozdrowienia, czy wyniku testu.

Formularz elektroniczny - kod QR:
Wymagana jest rejestracja na stronie: www.spth.gob.es lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży i wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży, w tym także dziecko, musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR. Wcześniejsze wypełnienie formularza jest niemożliwe - system blokuje taką możliwość.

Karta lokalizacji pasażera:
Należy wypełnić formularz lokalizacyjny wymagany przez Hiszpanię.


BALEARY:

Brak testów:
Od dnia 21.06.2021 wszyscy podróżni udający się do Hiszpanii z Polski drogą lotniczą zwolnieni są z obowiązku okazywania certyfikatu szczepienia / ozdrowienia, czy wyniku testu.

Formularz elektroniczny - kod QR:
Wymagana jest rejestracja na stronie: www.spth.gob.es lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży i wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży, w tym także dziecko, musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR. Wcześniejsze wypełnienie formularza jest niemożliwe - system blokuje taką możliwość.

Deklaracja zdrowia:
• Obowiązkowo należy posiadać wypełniona deklarację zdrowotną.
• Informujemy, że od dnia 13.07.2020 władze Balearów wprowadziły obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej (nawet jeśli jest zachowany dystans społeczny). Obowiązek nie dotyczy dzieci poniżej 6 roku życia.

Karta lokalizacji pasażera:
Należy wypełnić formularz lokalizacyjny wymagany przez Hiszpanię.


WYSPY KANARYJSKIE:

Unijny Certyfikat Covid:
Od dnia 01.07.2021 zwolnione z obowiązku kwarantanny po przyjeździe są osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid (w wersji papierowej lub cyfrowej) potwierdzający: przyjęcie pełnego cyklu szczepienia na COVID-19, przebycie COVID-19 lub posiadanie negatywnego wyniku testu na COVID-19. Dokładne wytyczne dotyczące szczepień, okresu po przechorowaniu i rodzaju testu ustala rząd danego kraju.

Testy:
Okazanie negatywnego wyniku testu nie jest konieczne na lotnisku, jednak zgodnie z wytycznymi władz Wysp Kanaryjskich jest wymagane przy zakwaterowaniu w hotelu. Oznacza to, że należy posiadać negatywny wynik testu RT-PCR, RT-LAMP, TMA wykonanego na 72 godziny lub antygenowego, wykonanego na mniej niż 48 godzin przed przylotem lub wykonać test na własny koszt na miejscu, przed zakwaterowaniem. Negatywny wynik testu musi zostać wystawiony w języku angielskim/hiszpańskim.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - poniżej 12 roku życia.
Posiadacze Unijnego Certyfikatu Covid - potwierdzającego jeden z poniższych wariantów.
Osoby zaszczepione - podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu pełną dawką na COVID-19, a od podania ostatniej dawki minęło więcej niż 14 dni. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Osoby zaszczepione jedną dawką - podróżujący, którzy posiadają medyczne zaświadczenie o zaszczepieniu jedną dawką (w cyklu dwudawkowym) na COVID-19, gdy od jej podania minęło więcej niż 15 dni i mniej niż 4 miesiące poprzedzające wyjazd. Zaświadczenie o zaszczepieniu powinno zawierać najważniejsze informacje w języku angielskim, a pełne imię i nazwisko musi zgadzać się z dokumentem tożsamości.
Ozdrowieńcy - osoby, które okażą zaświadczenie o przechorowaniu COVID-19 w czasie do 6 miesięcy przed planowanym wjazdem. Dokument musi być przedstawiony w języku angielskim.

Formularz elektroniczny - kod QR:
Wymagana jest rejestracja na stronie: www.spth.gob.es lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży i wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży, w tym także dziecko, musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR. Wcześniejsze wypełnienie formularza jest niemożliwe - system blokuje taką możliwość.

Karta lokalizacji pasażera:
Należy wypełnić formularz lokalizacyjny wymagany przez Hiszpanię.

aktualizacja 02.07.2021
formularz elektroniczny

karta lokalizacji pasażera (Hiszpania)

deklaracja zdrowia (Baleary)


HOLANDIA / CURAÇAO

test COVID-19: NIE
test dla dziecka:
NIE
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny - tylko Curacao


HOLANDIA:

Brak testów:
Polska od dnia 10.06.2021 jest oznaczona kodem żółtym jako państwo o niskim ryzyku zagrożenia COVID-19. Podróżujący z Polski wszelkimi środkami transportu są od w/w daty zwolnieni z obowiązku testowania na COVID-19 oraz zalecenia 10-dniowej samoizolacji.


CURAÇAO:

Brak testów:
Polska od dnia 10.06.2021 jest oznaczona kodem żółtym jako państwo o niskim ryzyku zagrożenia COVID-19. Podróżujący z Polski wszelkimi środkami transportu są od w/w daty zwolnieni z obowiązku testowania na COVID-19 oraz zalecenia 10-dniowej samoizolacji.

Formularz elektroniczny:
• Należy wypełnić online kartę imigracyjną przed wyjazdem na Curacao.
• W ciągu 48 godzin przed wylotem należy wypełnić i posiadać przy sobie wydrukowaną kartę lokalizacyjną.


aktualizacja 01.07.2021
formularz elektroniczny (Curaçao)
IZRAEL

test COVID-19:PCR na 72h
test dla dziecka: TAK - w każdym wieku
kwarantanna: TAK - 14 dni
inne procedury: Formularz elektroniczny; ubezpieczenie obejmujące COVID-19


Ograniczony wjazd:
Wjazd na terytorium Izraela możliwy jest wyłącznie w odniesieniu do ściśle określonych kategorii cudzoziemców - po uzyskaniu zgody odpowiednich władz izraelskich. W celu uzyskania zgody należy skontaktować się z właściwym terytorialnie izraelskim urzędem konsularnym (dla osób przebywających na terenie Polski jest to Ambasada Izraela w Warszawie).

Testy:
Konieczne jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na obecność koronawirusa w języku angielskim wykonanego maksymalnie na 72 godziny przed wjazdem do Izraela.

Zwolnienie z testów:
brak

Kwarantanna:
• Podróżni, którzy przybywają do Izraela z tzw. "krajów czerwonych" (tj. o najwyższym ryzyku zachorowania na COVID-19) zobowiązane są do odbycia 14-dniowej kwarantanny, która może zostać skrócona do 10 dni po otrzymaniu 2 negatywnych wyników testu PCR na obecność koronawirusa. Z listą "krajów czerwonych" można zapoznać się na stronie internetowej izraelskiego rządu.
• Osoby, które zostały zaszczepione poza Izraelem lub posiadają status ozdrowieńca mogą zostać zwolnione z odbywania kwarantanny pod warunkiem wykonania testu serologicznego oraz uzyskania zgody na zwolnienie z kwarantanny przez władze izraelskie.

Formularz elektroniczny:
Nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem konieczne jest dodatkowo wypełnienie ankiety on-line (Israel Entry Report), bez której nie jest możliwe wejście na pokład samolotu.

Ubezpieczenie z COVID-19:
Konieczne jest posiadanie ubezpieczenia medycznego obejmującego koszty leczenia COVID-19.


aktualizacja 09.07.2021
formularz elektroniczny

JAMAJKA

test COVID-19: PCR lub antygenowy na 72h
test dla dziecka:
TAK - od 12 roku życia
kwarantanna: NIE
inne procedury: Formularz elektroniczny


Testy:
Wszystkie osoby podróżujące na Jamajkę są zobowiązane do przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego na COVID-19, wykonanego na 72 godziny przed wylotem z kraju zamieszkania. Zaświadczenie o wyniku testu musi być przedstawione w języku angielskim. Dane na zaświadczeniu muszą być zgodne z paszportem i powinny zawierać: nazwę i adres laboratorium, imię, nazwisko i datę urodzenia badanego.

Zwolnienie z testów:
Dzieci - z obowiązku testowania zwolnione są dzieci poniżej 12 roku życia.

Formularz elektroniczny:
Turyści podróżujący na Jamajkę muszą przed wjazdem przedstawić zezwolenie na podróż uzyskane na stronie Visit Jamaica. Wniosek można składać najpóźniej na 5 dni przed planowaną datą podróży.

Informacje dodatkowe:
Wyznaczono dwie strefy bezpieczne dla podróżujących - pierwsza strefa to północny odcinek rozciągający się od Negril przez północne wybrzeże do Port Antonio, druga strefa zaczyna się na plaży Farquhar kończąc na zachód w Negril. Hotele świadczące usługi w strefach turystycznych zostały przystosowane do przyjmowania klientów zgodnie z zaleceniami sanitarnymi.