Kaspijski Kawior
Kraj:Azerbejdżan
Miasto:wycieczka objazdowa
Udogodnienia:
dla seniorów

zobacz więcej
Udogodnienia dla hotelu


Kaspijski Kawior
Teheran – pałace Szachów w alpejskiej scenerii ● Masuleh – bajkowa wioska ponad herbacianymi polami ● Rudchan – majestatyczna twierdza w górach Elbrus ● Baku – bogactwo historii i petrodolarów ● Lachicz – rzemiosło w antycznej wsi ● półwysep apszeroński i Gobustan – świątynie ognia i wulkany błotne
Program:
Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw organizatora na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Teheranu (możliwa przesiadka). (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).
Dzień 2
Przylot do Teheranu we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Teheranu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Zobaczymy też jedno z doskonałych muzeów teherańskich: Muzeum Narodowe lub Dywanów. Wjedziemy także na platformę widokową na wieży Milad, skąd podziwiać można rozległą panoramę Teheranu. Powrót do hotelu, fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa: ok. 100 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ, w kierunku Morza Kaspijskiego. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Rudbar, znanym w Iranie z marynatów. Będzie możliwość zakupienia lokalnych specjałów: lawaszaków - sprasowanych owocowych arkuszy, czy marynowanych w sosie orzechowo-granatowym oliwek. Następnie przejedziemy do Masuleh, mijając urzekające zielenią pola herbaciane. Położona na stromym zboczu góry Talesz, w otoczeniu bujnych lasów wieś, zachwyca widokami i zabudową. Gąszcz miodowo-złotych domków kryje labirynt uliczek i przejść prowadzących na tarasy widokowe na dachach; wszędzie pełno kameralnych restauracji i handlujących rękodziełem i przyprawami sklepikarzy. Po czasie wolnym przejazd do Rasztu/Bandar-e Anzali na nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu poranna wędrówka do słynnego zamku Rudchan o 65 wieżach obronnych. Ulokowana pośród niewiarygodnie zielonych wzgórz twierdza, może poszczycić się niezwykłą historią sięgającą czasów przed islamskich. Ponadto położenie z dala od ważnych szlaków sprawiało, że mogły się tu rozwijać nieortodoksyjne ruchy szyickie. Wejście do zamku wymaga pokonania „tysiąca stopni”, niemniej wytrwali piechurzy będą cieszyć oko pięknymi krajobrazami i fantastyczną architekturą budowli. Następnie udamy się w drogę wybrzeżem Morza Kaspijskiego do granicy z Azerbejdżanem. Po formalnościach paszportowo-celnych, przejedziemy do miasta Lankaran. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 310 km)
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje ¼ ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od wspaniale odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu i Karawanserajowi. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 290 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wyjedziemy na całodniowy wypad w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością, obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy – miasta o bogatym dziedzictwie, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często stawało się areną głównych wydarzeń. Obejrzymy tam wspaniały, zabytkowy Meczet Piątkowy, nostalgiczne cmentarzysko Yeddi Gumbez, jak również rodzinne grobowce Szachów Szyrwanu. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Po południu powrót do Baku na nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 370 km)
Dzień 7
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński i zwiedzimy świątynię ognia Ataszgah, święte miejsce zoroastrian. Zwiedzanie zakończymy przy niezwykłej „płonącej” górze Janardag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 8
Bardzo wcześnie rano, po śniadaniu (pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Baku i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).
Uwagi do programu:
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Nie gwarantujemy, że wszystkie wycieczki faktultatywne będą realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest Usd (w Iranie) i Euro (w Azerbejdżanie) - konieczna będzie wymiana na irańskie Riale ( IRR) oraz azerbejdżańskie manaty (AZM ). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
- W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty; podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.
- Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów.
- Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.
- W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.
- Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.
- Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia.
- Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję „dopłata do pierwszych miejsc w autokarze”. Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu.
- W Azerbejdżanie lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
- W Azerbejdżanie działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- W Azerbejdżanie najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski; wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
Zakwaterowanie na objeździe:
- Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - położone zwykle poza centrami miast.
- Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
- Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar.
Wyżywienie na objeździe:
BB oferuje - śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).
Wizy:
Wymagane są wizy zarówno do Iranu i Azerbejdżanu - organizator pośredniczy w ich otrzymaniu.
- Wiza irańska - W tym celu na 4 tygodnie przed wylotem należy dostarczyć na adres wskazany przez konsultanta następujące dokumenty:
* paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu,
* wypełniony komputerowo wniosek wizowy podpisany przez osobę aplikującą,
* aktualne kolorowe zdjęcie (3,5 x 4,5 cm) zrobione „na wprost” (bez okularów) - prosimy nie przyklejać zdjęcia do formularza wizowego jedynie zabezpieczyć, aby nie zostało ono zgubione w czasie transportu,
* wypełniony kwestionariusz osobowy. Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
Jednocześnie organizator zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.
- Wiza azerska - Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wskazany przez konsultanta przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 IRB/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie.
Cena zawiera - oferta samolotowa:
Przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Iran (Teheran) oraz Azerbejdżan (Baku) - Warszawa (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych) , transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań/pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena nie zawiera - oferta samolotowa:
Opłaty za wizę do Iranu i Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłaty wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 220 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, taksy turystycznej , dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu; napoje płatne dodatkowo).
Teheran – pałace Szachów w alpejskiej scenerii ● Masuleh – bajkowa wioska ponad herbacianymi polami ● Rudchan – majestatyczna twierdza w górach Elbrus ● Baku – bogactwo historii i petrodolarów ● Lachicz – rzemiosło w antycznej wsi ● półwysep apszeroński i Gobustan – świątynie ognia i wulkany błotne
Program:
Dzień 1
Zbiórka w Warszawie, na lotnisku Chopina, stanowisko odpraw organizatora na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot do Teheranu (możliwa przesiadka). (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu – dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).
Dzień 2
Przylot do Teheranu we wczesnych godzinach porannych. Po wylądowaniu i odprawie paszportowo celnej, przejazd do hotelu w okolicy Teheranu, zakwaterowanie, czas na odpoczynek po podróży. Późne śniadanie, następnie zwiedzanie stolicy Iranu, leżącej na zboczach masywu górskiego Elburs. Teheran z kilkunastoma milionami mieszkańców jest największym miastem Bliskiego Wschodu i najbardziej kosmopolitycznym miastem kraju. Zwiedzimy główną atrakcję stolicy - kompleks pałacowy Golestan, wpisany na listę UNESCO, w którym poznamy przepych, jakim otaczała się rodzina szacha. Zatrzymamy się przy Wieży Wolności - jednej z najbardziej charakterystycznych ikon miasta, zobaczymy także wszechobecne murale prezentujące punkt widzenia Islamskiej Republiki Iranu na rozmaite kwestie społeczno-polityczne. Zobaczymy też jedno z doskonałych muzeów teherańskich: Muzeum Narodowe lub Dywanów. Wjedziemy także na platformę widokową na wieży Milad, skąd podziwiać można rozległą panoramę Teheranu. Powrót do hotelu, fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa: ok. 100 km)
Dzień 3
Po śniadaniu i wykwaterowaniu wyruszymy na północ, w kierunku Morza Kaspijskiego. Po drodze zatrzymamy się w miasteczku Rudbar, znanym w Iranie z marynatów. Będzie możliwość zakupienia lokalnych specjałów: lawaszaków - sprasowanych owocowych arkuszy, czy marynowanych w sosie orzechowo-granatowym oliwek. Następnie przejedziemy do Masuleh, mijając urzekające zielenią pola herbaciane. Położona na stromym zboczu góry Talesz, w otoczeniu bujnych lasów wieś, zachwyca widokami i zabudową. Gąszcz miodowo-złotych domków kryje labirynt uliczek i przejść prowadzących na tarasy widokowe na dachach; wszędzie pełno kameralnych restauracji i handlujących rękodziełem i przyprawami sklepikarzy. Po czasie wolnym przejazd do Rasztu/Bandar-e Anzali na nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 480 km)
Dzień 4
Po śniadaniu i wykwaterowaniu poranna wędrówka do słynnego zamku Rudchan o 65 wieżach obronnych. Ulokowana pośród niewiarygodnie zielonych wzgórz twierdza, może poszczycić się niezwykłą historią sięgającą czasów przed islamskich. Ponadto położenie z dala od ważnych szlaków sprawiało, że mogły się tu rozwijać nieortodoksyjne ruchy szyickie. Wejście do zamku wymaga pokonania „tysiąca stopni”, niemniej wytrwali piechurzy będą cieszyć oko pięknymi krajobrazami i fantastyczną architekturą budowli. Następnie udamy się w drogę wybrzeżem Morza Kaspijskiego do granicy z Azerbejdżanem. Po formalnościach paszportowo-celnych, przejedziemy do miasta Lankaran. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 310 km)
Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do stolicy kraju, Baku. Jest to największe miasto nad Morzem Kaspijskim, w którym żyje ¼ ludności całego Azerbejdżanu. Swój rozwój zawdzięcza Baku złożom ropy naftowej, jego bogactwo przejawia się w nowoczesnych budowlach otaczających zabytkowe centrum. Zwiedzanie rozpoczniemy od wspaniale odrestaurowanego Iczeri Szeher – bakijskiego Starego Miasta, gdzie przyjrzymy się z bliska jego symbolom: Wieży Dziewiczej z XII w., Pałacowi Szachów Szyrwanu i Karawanserajowi. Zobaczymy ze wzgórza panoramę miasta amfiteatralnie rozlokowanego w zatoce z Prospektem Nafciarzy, czyli promenadą ciągnącą się wzdłuż wybrzeża. Przejdziemy olśniewającą ulicą Nizamiego, zobaczymy także Plac Fontann. Następnie zakwaterowanie w hotelu w Baku lub okolicy i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 290 km)
Dzień 6
Po śniadaniu wyjedziemy na całodniowy wypad w głąb kraju. Naszym pierwszym postojem będzie harmonijnie wkomponowane w pionową ścianę skalną mauzoleum szejka Diri Baby w wiosce Maraza. Architektura obiektu ciekawie wykorzystuje symbolikę figur geometrycznych, a samo miejsce emanujące duchowością, obrosło w liczne legendy. Następnie dojedziemy do Szemachy – miasta o bogatym dziedzictwie, które na przestrzeni dwóch tysięcy lat swojego istnienia często stawało się areną głównych wydarzeń. Obejrzymy tam wspaniały, zabytkowy Meczet Piątkowy, nostalgiczne cmentarzysko Yeddi Gumbez, jak również rodzinne grobowce Szachów Szyrwanu. Kolejno przejedziemy kanionem rzeki Girdimanczaj do położonej daleko od głównych szlaków pradawnej wsi Lachicz. Miejscowość znana jest z charakterystycznej, doskonale zachowanej zabudowy oraz z warsztatów rękodzielniczych specjalizujących się w wyrobach miedzianych i tkaniu dywanów. W Lachiczu mamy szansę zobaczyć jak tradycyjną techniką wyrabiane są miedziane tace, talerze, dzbany i czary. Po południu powrót do Baku na nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 370 km)
Dzień 7
Po śniadaniu zobaczymy największe atrakcje otaczające azerbejdżańską stolicę. Zatrzymamy się w Gobustanie przy prehistorycznych rytach naskalnych, dokumentujących życie dawnych mieszkańców tego rejonu. Będziemy mieli też okazję podejść do unikatowych wulkanów błotnych. Przejedziemy trasą przez pola naftowe na Półwysep Apszeroński i zwiedzimy świątynię ognia Ataszgah, święte miejsce zoroastrian. Zwiedzanie zakończymy przy niezwykłej „płonącej” górze Janardag, z której od tysięcy lat ulatnia się gaz ziemny. Powrót do hotelu, czas wolny i nocleg; fakultatywnie obiad lub kolacja. (Trasa ok. 80 km).
Dzień 8
Bardzo wcześnie rano, po śniadaniu (pakiety śniadaniowe), wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfer na lotnisko w Baku i powrót do Polski (możliwe międzylądowanie).
Uwagi do programu:
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach muzealnych.
- Nie gwarantujemy, że wszystkie wycieczki faktultatywne będą realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u pilotów/rezydentów.
- Najbardziej popularną walutą na miejscu jest Usd (w Iranie) i Euro (w Azerbejdżanie) - konieczna będzie wymiana na irańskie Riale ( IRR) oraz azerbejdżańskie manaty (AZM ). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
- W Iranie nie ma możliwości dokonywania jakichkolwiek płatności monetami EUR - akceptowane są wyłącznie banknoty; podobnie nie można płacić USD starego typu, tj. z małymi podobiznami prezydentów.
- Nie ma możliwości pobierania gotówki z irańskich bankomatów.
- Iran jest państwem bezwzględnie przestrzegającym zasad religii muzułmańskiej, toteż nie ma możliwości wwożenia na jego teren żadnego alkoholu.
- W Iranie kobiety muszą mieć włosy osłonięte chustkami oraz nosić spodnie lub spódnice a także tuniki zasłaniające: dekolt, ręce do nadgarstków i nogi do kolan. Mężczyźni muszą mieć zasłonięte ramiona i nosić długie spodnie (szorty, bermudy, rybaczki - niedozwolone). Powyższe zasady dotyczą również turystów.
- Ze względu na specyfikę krajów wyznaniowych, szczególnie w okresach świątecznych (lokalne święta narodowe i religijne) organizacja objazdów i pobytów może ulec zmianie (np. kolejność zwiedzania, godziny otwarcia obiektów muzealnych i świątyń, godziny serwowanych posiłków i ich zawartość).
- Iran z punktu widzenia turysty jest krajem całkowicie bezpiecznym. Rozpowszechnione stereotypy wynikają wyłącznie z relacji politycznych pomiędzy Iranem a innymi krajami. W rzeczywistości Irańczycy słyną z gościnności i życzliwego stosunku do turystów.
- Klienci posiadający stemple izraelskie w paszportach nie mogą uczestniczyć w wycieczce.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia.
- Ze względu na prawo Islamskiej Republiki Iranu, kobiety nie mogą zajmować pierwszego rzędu w autobusie poruszającym się po terytorium kraju. Dotyczy to również osób które zakupiły opcję „dopłata do pierwszych miejsc w autokarze”. Możliwość zajmowania miejsc od rzędu drugiego autobusu.
- W Azerbejdżanie lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
- W Azerbejdżanie działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
- W Azerbejdżanie najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski; wbrew utartemu przekonaniu mieszkańcy Kaukazu nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
Zakwaterowanie na objeździe:
- Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - położone zwykle poza centrami miast.
- Pokoje: 2 - osobowe, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), klimatyzację, często TV.
- Do dyspozycji gości: lobby, restauracja i bar.
Wyżywienie na objeździe:
BB oferuje - śniadania kontynentalne typu bufet. Możliwa dopłata do posiłków: obiadów lub kolacji wg programu (bufet lub zestawy serwowane do stolików, napoje dodatkowo płatne).
Wizy:
Wymagane są wizy zarówno do Iranu i Azerbejdżanu - organizator pośredniczy w ich otrzymaniu.
- Wiza irańska - W tym celu na 4 tygodnie przed wylotem należy dostarczyć na adres wskazany przez konsultanta następujące dokumenty:
* paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu,
* wypełniony komputerowo wniosek wizowy podpisany przez osobę aplikującą,
* aktualne kolorowe zdjęcie (3,5 x 4,5 cm) zrobione „na wprost” (bez okularów) - prosimy nie przyklejać zdjęcia do formularza wizowego jedynie zabezpieczyć, aby nie zostało ono zgubione w czasie transportu,
* wypełniony kwestionariusz osobowy. Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
Jednocześnie organizator zastrzega, że nie gwarantuje udzielenia wizy irańskiej przez miejscowe MSZ.
- Wiza azerska - Wiza do Azerbejdżanu - w celu jej uzyskania należy na adres wskazany przez konsultanta przesłać email - w tytule zamieszczając imię i nazwisko Klienta oraz numer rezerwacji i kod imprezy (np. Jan Kowalski - 145369785 IRB/04/01) - zawierający kolorowy skan pierwszej strony paszportu (zawierającej dane właściciela) w formacie pdf. Wniosek wizowy należy uzupełnić w panelu wizowym w systemie rezerwacyjnym.
Dane należy przesłać najpóźniej na 15 dni przed wylotem oraz dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić wysoką jakość kopii dokumentu (muszą być w pełni czytelne).
Obowiązkowa opłata za wizę wg cennika.
UWAGA - Osoby posiadające w paszporcie stemple z Armenii, mogą spotkać się z odmową wjazdu na teren Azerbejdżanu, mimo posiadania ważnej wizy. Uczestnikom imprezy, którzy wcześniej byli w Armenii, zaleca się wymianę paszportu przed złożeniem wniosku o wizę do Azerbejdżanu. Utrudnienie to dotyczy jedynie Azerbejdżanu; służby graniczne Armenii nie robią problemu z wjazdem na teren tego kraju po wcześniejszym pobycie w Azerbejdżanie.
Cena zawiera - oferta samolotowa:
Przelot samolotem rejsowym: Warszawa - Iran (Teheran) oraz Azerbejdżan (Baku) - Warszawa (możliwe międzylądowania), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych) , transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: 7 śniadań/pakietów śniadaniowych, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena nie zawiera - oferta samolotowa:
Opłaty za wizę do Iranu i Azerbejdżanu (wizowanie w Polsce, opłaty wg cennika), kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, napiwków, Tour Guide System – razem ok. 220 EUR płatne obligatoryjnie na miejscu; imprez fakultatywnych, taksy turystycznej , dodatkowych posiłków we własnym zakresie (10-15 EUR/1 posiłek) oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 6 posiłków (obiadów lub kolacji wg programu; napoje płatne dodatkowo).
Opinie klientów dotyczące hotelu
Średnia wszystkich ocen: /10
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie