Boliwia, Chile, Wyspa Wielkanocna - wycieczka
Region:
Boliwia
Szlak:
Boliwia - Chile - Wyspa Wielkanocna
Główne atrakcje:
• Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami
• „Miasto Srebra” czyli kolonialne Potosí
• Pustynia Atacama z miasteczkiem San Pedro
• Tropikalny Park Narodowy Amboro
• Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”
O wycieczce:
To wyprawa dla osób lubiących wielkie przestrzenie i piękne krajobrazy. Miasteczka zagubione na bezkresnym Altiplano, surowa uroda pustyni Atacama oraz księżycowe widoki boliwijskich bezdroży pozostaną nam w pamięci do końca życia. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów będzie wizyta w kopalni w najwyżej położonym mieście świata Potosí. Wyjazd ma charakter wyprawy i nie można uznać go za łatwy. Duże wysokości nad poziom morza, bezdroża, kurz, znaczne odległości – to wszystko wymaga pewnej odporności. Zaplanowane są też dwa przejazdy lokalnymi autobusami. Pomimo trudności niemal wszyscy, którzy wzięli udział w tej wyprawie określają ją jako jedną z najciekawszych w życiu. Wycieczka jest też okazją do odwiedzenia Wyspy Wielkanocnej, której nie da się porównać z niczym innym na świecie.
Program:
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do miasta Santa Cruz, gospodarczej stolicy Boliwii. Nocleg w Santa Cruz. Możliwy nocleg tranzytowy i przylot do Santa Cruz następnego dnia.
Dzień 2
Udajemy się do tropikalnego Parku Narodowego Amboro, gdzie mieszkają setki gatunków ptaków, jaguary, kapibary i endemiczny gatunek niedźwiedzia. Okolica jest dzika i nieskażona ludzką działalnością. W pięknej scenerii gór i bujnej roślinności kąpiemy się w strumieniu pod wodospadem i idziemy na pieszą wycieczkę po okolicy. Wieczorem mamy czas na omawianie wrażeń przy ognisku. Nocleg na terenie parku.
Dzień 3
Jedziemy do miasteczka Samaipata. Oglądamy tam tzw. fort, wpisaną na listę UNESCO budowlę, która jest właściwie największą rzeźbioną skałą na świecie – unikalny zabytek z czasów preinkaskich. Po tym spotkaniu z historią, wracamy do Santa Cruz. Tu w tropikalnej atmosferze mamy czas na spacer po kolonialnym centrum i wyjście na lokalne tańce. Nocleg w Santa Cruz.
Dzień 4
Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790 m n.p.m.) To historyczne miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzamy najważniejsze zabytki, spacerujemy ulicami pośród pomalowanych na biało kolonialnych kamienic. Nocleg W Sucre.
Dzień 5
Ten dzień przeznaczamy częściowo na aklimatyzację do większych wysokości, które czekają nas podczas dalszej podróży. Dzięki temu zniesiemy je zdecydowanie lepiej. Dużo spacerujemy i żujemy liście koki, co jest wypróbowanym przez Inków sposobem na dobre samopoczucie. Jedziemy na wycieczkę na targ do wioski Tarabuco (3295 m n.p.m.), gdzie licznie przychodzą ubrani w barwne stroje Indianie. Okazja do świetnych zdjęć. Powrót do Sucre i nocleg.
Dzień 6
Wcześnie rano wyjazd autobusem kursowym. Wjeżdżamy w surowe góry zostawiając za sobą wysokie temperatury i zieleń drzew. Jedziemy przez okolicę, gdzie obcy przybysz pojawia się rzadko. Dojeżdżamy do Potosi, XVI wiecznego, zabytkowego miasta. Potosi określane jest czasem jako najwyżej położone miasto świata (powyżej 4100 m n.p.m.). Zawdzięczało ono rozwój wydobyciu srebra z dominującej nad nim potężnej góry – Cerro Rico. Podjedziemy do samych kopalni, a odważni po ubraniu się w kombinezon i kask wejdą do pod ziemię. Podczas tej niezwykłej „wycieczki” zobaczymy w jak strasznych warunkach, niemal nie zmienionych od setek lat, pracują boliwijscy górnicy. Będziemy mieć też być może jedyną w życiu okazję własnoręcznego odpalenia dynamitu. (Uwaga: wejście do kopalni wyłącznie na własne ryzyko, nie przestrzega się tam najbardziej elementarnych norm bezpieczeństwa!). Nocleg w hotelu w Potosi.
Dzień 7
Rano jedziemy kursowym autobusem do miasteczka Uyuni (3665 m n.p.m.), miejsca niczym wyjętego z filmów o Dzikim Zachodzie. Tam przesiadamy się na pojazdy terenowe. Po zobaczeniu „cmentarza pociągów” jedziemy w kierunku Salar de Uyuni. Zobaczymy przy okazji jak Boliwijczycy wydobywają sól. Nocleg w „hotelu” zbudowanym z bloków solnych.
Dzień 8
Zwiedzamy Salar de Uyuni – największe na świecie solnisko będące pozostałością po dawnym jeziorze. Porośnięte kaktusami „wyspy”, okoliczne góry i biel soli tworzą jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów, jakie można w ogóle zobaczyć. Będąc na Uyuni, aż trudno uwierzyć, że sceneria nie jest jakąś sztuczną dekoracją. Po zjeździe z Salar de Uyuni podróż do jednej z małych, „zapyziałych” miejscowości i tam nocleg.
Dzień 9
Podróż trudnymi drogami (bez śladu asfaltu) przez Altiplano, obszary położone powyżej 4000 m n.p.m. Mijamy niezwykłe, pełne kolorów krajobrazy, wulkany. W pewnym momencie naszym oczom ukazuje się pierwsze z pięknych jezior, za chwilę następne. Dojeżdżamy do Laguna Colorada, Laguna Verde i Laguna Blanca. W mieniących się kolorami płytkich wodach z łatwością dostrzegamy flamingi i pasące się wokół stada wigonii. Poruszamy się przez zmieniającą się pustynię, przystajemy przy gejzerach, kąpiemy się w gorących źródłach. Dojazd do schroniska (ok. 4400 m n.p.m.) i nocleg.
Dzień 10
Przekraczamy granicę chilijską, gdzie znajdujemy w końcu dobrą drogę. Zjeżdżamy dwa tysiące metrów w dół do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego w oazie. Jest to prawdziwa chwila radości z powrotu do cywilizacji i znakomitego samopoczucia po znalezieniu się na małej wysokości. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 11
Czas wolny w uroczym San Pedro. Czas na spacery, zakup pamiątek i degustację znakomitego wina. Chętni mogą się udać na dodatkową wycieczkę do pobliskiej osady Toconao i innych wiosek (koszt wycieczki ok 60 USD). Zachód słońca podziwiamy w Dolinie Księżycowej nieopodal miasteczka. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 12
Przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile – eleganckiego miasta z dobrymi restauracjami i świetnym winem. Zwiedzanie stolicy: wyjazd na szczyt góry San Cristobal z 36 metrową figurą Marii Dziewicy i wspaniałą panoramą na miasto. Ścisłe centrum, La Moneda – historyczna mennica, a później siedziba prezydentów, w tym najsłynniejszego Augusto Pinocheta, Plaza de Armas z katedrą i innymi gmachami. Nocleg w hotelu w centrum Santiago.
Dzień 13
Wycieczka nad ocean – Valparaiso i Viña del Mar. Spacer po pełnych uroku zaułkach Valparaiso, przejażdżka naziemną kolejką łączącą położone na różnych wysokościach punkty miasta. Przejazd do pobliskiego Viña del Mar zwanego „Miastem Ogrodem”. Tam będzie można wykąpać się w zimnym oceanie. Powrót na nocleg do Santiago.
Dzień 14
Osoby, które nie lecą na Wyspę Wielkanocną, wylatują w tym dniu do Polski. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, „największego muzeum archeologicznego świata”, jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka – ptaka rozsławione w filmie „Rapa Nui” z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu Kao Kao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 15
Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu – kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad „wędrowały” na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży Wyspy, kąpiel w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 16
Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy.
Dzień 17
Wylot do Europy.
Dzień 18
Przylot do Warszawy.
Zakwaterowanie:
(pokoje 2 osobowe): w hotelach lub pensjonatach minimum 3*, 3 noclegi w miejscach o niskim standardzie (rodzaj prostych schronisk, łazienki na korytarzu).
Wyżywienie:
FB oferuje: śniadania, obiady, kolacje. Napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne.
Cena zawiera:
bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego, śniadania w hotelach, obiady i kolacje podczas pobytu w parku Amboro i na boliwijskim Altiplano (łącznie 7 posiłków) , noclegi (pokoje 2 osobowe): w hotelach lub pensjonatach minimum 3*, 3 noclegi w miejscach o niskim standardzie (rodzaj prostych schronisk, łazienki na korytarzu), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opiekę polskiego pilota.
Cena nie zawiera:
PAKIETU DEWIZOWEGO - 900 USD, drobnych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych wymienionych w programie, pozostałych posiłków wieczornych wyjść i imprez, dopłaty do pok.1-os.
Uwagi:
maksymalna liczba uczestników: 14, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe posiłki są organizowane dla chętnych na bieżąco w lokalnych restauracjach. Przebywanie na dużych wysokościach w Boliwii sprawia, że w wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.
Boliwia
Szlak:
Boliwia - Chile - Wyspa Wielkanocna
Główne atrakcje:
• Niezwykłe Altiplano boliwijskie z wulkanami i kolorowymi jeziorami
• „Miasto Srebra” czyli kolonialne Potosí
• Pustynia Atacama z miasteczkiem San Pedro
• Tropikalny Park Narodowy Amboro
• Magiczna Wyspa Wielkanocna – „Pępek Świata”
O wycieczce:
To wyprawa dla osób lubiących wielkie przestrzenie i piękne krajobrazy. Miasteczka zagubione na bezkresnym Altiplano, surowa uroda pustyni Atacama oraz księżycowe widoki boliwijskich bezdroży pozostaną nam w pamięci do końca życia. Jednym z najbardziej emocjonujących momentów będzie wizyta w kopalni w najwyżej położonym mieście świata Potosí. Wyjazd ma charakter wyprawy i nie można uznać go za łatwy. Duże wysokości nad poziom morza, bezdroża, kurz, znaczne odległości – to wszystko wymaga pewnej odporności. Zaplanowane są też dwa przejazdy lokalnymi autobusami. Pomimo trudności niemal wszyscy, którzy wzięli udział w tej wyprawie określają ją jako jedną z najciekawszych w życiu. Wycieczka jest też okazją do odwiedzenia Wyspy Wielkanocnej, której nie da się porównać z niczym innym na świecie.
Program:
Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie dwie godziny przed odlotem. Szczegółowa informacja o zbiórce i godzinie odlotu jest podana w programie, który otrzymuje każdy uczestnik wycieczki. Wylot z przesiadkami do miasta Santa Cruz, gospodarczej stolicy Boliwii. Nocleg w Santa Cruz. Możliwy nocleg tranzytowy i przylot do Santa Cruz następnego dnia.
Dzień 2
Udajemy się do tropikalnego Parku Narodowego Amboro, gdzie mieszkają setki gatunków ptaków, jaguary, kapibary i endemiczny gatunek niedźwiedzia. Okolica jest dzika i nieskażona ludzką działalnością. W pięknej scenerii gór i bujnej roślinności kąpiemy się w strumieniu pod wodospadem i idziemy na pieszą wycieczkę po okolicy. Wieczorem mamy czas na omawianie wrażeń przy ognisku. Nocleg na terenie parku.
Dzień 3
Jedziemy do miasteczka Samaipata. Oglądamy tam tzw. fort, wpisaną na listę UNESCO budowlę, która jest właściwie największą rzeźbioną skałą na świecie – unikalny zabytek z czasów preinkaskich. Po tym spotkaniu z historią, wracamy do Santa Cruz. Tu w tropikalnej atmosferze mamy czas na spacer po kolonialnym centrum i wyjście na lokalne tańce. Nocleg w Santa Cruz.
Dzień 4
Przejazd na lotnisko i wylot do Sucre, konstytucyjnej stolicy kraju (2790 m n.p.m.) To historyczne miasto zostało wpisane na listę UNESCO. Zwiedzamy najważniejsze zabytki, spacerujemy ulicami pośród pomalowanych na biało kolonialnych kamienic. Nocleg W Sucre.
Dzień 5
Ten dzień przeznaczamy częściowo na aklimatyzację do większych wysokości, które czekają nas podczas dalszej podróży. Dzięki temu zniesiemy je zdecydowanie lepiej. Dużo spacerujemy i żujemy liście koki, co jest wypróbowanym przez Inków sposobem na dobre samopoczucie. Jedziemy na wycieczkę na targ do wioski Tarabuco (3295 m n.p.m.), gdzie licznie przychodzą ubrani w barwne stroje Indianie. Okazja do świetnych zdjęć. Powrót do Sucre i nocleg.
Dzień 6
Wcześnie rano wyjazd autobusem kursowym. Wjeżdżamy w surowe góry zostawiając za sobą wysokie temperatury i zieleń drzew. Jedziemy przez okolicę, gdzie obcy przybysz pojawia się rzadko. Dojeżdżamy do Potosi, XVI wiecznego, zabytkowego miasta. Potosi określane jest czasem jako najwyżej położone miasto świata (powyżej 4100 m n.p.m.). Zawdzięczało ono rozwój wydobyciu srebra z dominującej nad nim potężnej góry – Cerro Rico. Podjedziemy do samych kopalni, a odważni po ubraniu się w kombinezon i kask wejdą do pod ziemię. Podczas tej niezwykłej „wycieczki” zobaczymy w jak strasznych warunkach, niemal nie zmienionych od setek lat, pracują boliwijscy górnicy. Będziemy mieć też być może jedyną w życiu okazję własnoręcznego odpalenia dynamitu. (Uwaga: wejście do kopalni wyłącznie na własne ryzyko, nie przestrzega się tam najbardziej elementarnych norm bezpieczeństwa!). Nocleg w hotelu w Potosi.
Dzień 7
Rano jedziemy kursowym autobusem do miasteczka Uyuni (3665 m n.p.m.), miejsca niczym wyjętego z filmów o Dzikim Zachodzie. Tam przesiadamy się na pojazdy terenowe. Po zobaczeniu „cmentarza pociągów” jedziemy w kierunku Salar de Uyuni. Zobaczymy przy okazji jak Boliwijczycy wydobywają sól. Nocleg w „hotelu” zbudowanym z bloków solnych.
Dzień 8
Zwiedzamy Salar de Uyuni – największe na świecie solnisko będące pozostałością po dawnym jeziorze. Porośnięte kaktusami „wyspy”, okoliczne góry i biel soli tworzą jeden z najbardziej spektakularnych krajobrazów, jakie można w ogóle zobaczyć. Będąc na Uyuni, aż trudno uwierzyć, że sceneria nie jest jakąś sztuczną dekoracją. Po zjeździe z Salar de Uyuni podróż do jednej z małych, „zapyziałych” miejscowości i tam nocleg.
Dzień 9
Podróż trudnymi drogami (bez śladu asfaltu) przez Altiplano, obszary położone powyżej 4000 m n.p.m. Mijamy niezwykłe, pełne kolorów krajobrazy, wulkany. W pewnym momencie naszym oczom ukazuje się pierwsze z pięknych jezior, za chwilę następne. Dojeżdżamy do Laguna Colorada, Laguna Verde i Laguna Blanca. W mieniących się kolorami płytkich wodach z łatwością dostrzegamy flamingi i pasące się wokół stada wigonii. Poruszamy się przez zmieniającą się pustynię, przystajemy przy gejzerach, kąpiemy się w gorących źródłach. Dojazd do schroniska (ok. 4400 m n.p.m.) i nocleg.
Dzień 10
Przekraczamy granicę chilijską, gdzie znajdujemy w końcu dobrą drogę. Zjeżdżamy dwa tysiące metrów w dół do San Pedro de Atacama, miasteczka położonego w oazie. Jest to prawdziwa chwila radości z powrotu do cywilizacji i znakomitego samopoczucia po znalezieniu się na małej wysokości. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 11
Czas wolny w uroczym San Pedro. Czas na spacery, zakup pamiątek i degustację znakomitego wina. Chętni mogą się udać na dodatkową wycieczkę do pobliskiej osady Toconao i innych wiosek (koszt wycieczki ok 60 USD). Zachód słońca podziwiamy w Dolinie Księżycowej nieopodal miasteczka. Nocleg w pensjonacie w San Pedro.
Dzień 12
Przejazd na lotnisko i wylot do Santiago de Chile – eleganckiego miasta z dobrymi restauracjami i świetnym winem. Zwiedzanie stolicy: wyjazd na szczyt góry San Cristobal z 36 metrową figurą Marii Dziewicy i wspaniałą panoramą na miasto. Ścisłe centrum, La Moneda – historyczna mennica, a później siedziba prezydentów, w tym najsłynniejszego Augusto Pinocheta, Plaza de Armas z katedrą i innymi gmachami. Nocleg w hotelu w centrum Santiago.
Dzień 13
Wycieczka nad ocean – Valparaiso i Viña del Mar. Spacer po pełnych uroku zaułkach Valparaiso, przejażdżka naziemną kolejką łączącą położone na różnych wysokościach punkty miasta. Przejazd do pobliskiego Viña del Mar zwanego „Miastem Ogrodem”. Tam będzie można wykąpać się w zimnym oceanie. Powrót na nocleg do Santiago.
Dzień 14
Osoby, które nie lecą na Wyspę Wielkanocną, wylatują w tym dniu do Polski. Przejazd na lotnisko i wylot na Wyspą Wielkanocną (zwaną w języku wyspiarzy Rapa Nui). Przylot i zakwaterowanie w miasteczku Hanga Roa, które jest jedyną miejscowością na wyspie. Tego samego popołudnia poznawanie Rapa Nui, „największego muzeum archeologicznego świata”, jak określa się wyspę. Wjazd na stoki wygasłego wulkan Rano Kau. Zwiedzanie pozostałości wsi Orongo nad stromym klifem. Miejsce związane z kultem człowieka – ptaka rozsławione w filmie „Rapa Nui” z dramatycznym widokiem na skaliste wysepki Motu Nui, Motu Iti i Motu Kao Kao. Podziwianie widoku z krawędzi wypełnionego wodą krateru Rano Kau. Zejście z wulkanu na piechotę, w drodze powrotnej wizyta w grocie kanibali na wybrzeżu. Wieczorem podziwianie moai w zachodzącym słońcu, możliwość kolacji w restauracji nad brzegiem oceanu i obejrzenia spektaklu tańców wyspiarskich (dodatkowo płatne). Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 15
Kolejny dzień zwiedzania wyspy. Wyjazd do stanowisk ahu – kamiennych platform, na których wznoszono olbrzymie posągi (moai). Przejazd pod stanowisko Tongariki, gdzie ustawiono najwięcej moai. Następnie podjedziemy pod wygasły wulkan Rano Raraku i dojdziemy do miejsca, gdzie w kamieniołomach wykuwano moai, które stad „wędrowały” na setki ahu na całej wyspie. Spacer po zboczach wulkanu. Podziwianie wielu posągów, w tym największego, nigdy nieukończonego. Postój na Anakena, jedynej piaszczystej plaży Wyspy, kąpiel w oceanie. Nocleg w hotelu w Hanga Roa.
Dzień 16
Wylot z Wyspy Wielkanocnej w drogę powrotną. Nocleg tranzytowy.
Dzień 17
Wylot do Europy.
Dzień 18
Przylot do Warszawy.
Zakwaterowanie:
(pokoje 2 osobowe): w hotelach lub pensjonatach minimum 3*, 3 noclegi w miejscach o niskim standardzie (rodzaj prostych schronisk, łazienki na korytarzu).
Wyżywienie:
FB oferuje: śniadania, obiady, kolacje. Napoje do obiadu i kolacji dodatkowo płatne.
Cena zawiera:
bilety lotnicze na całej trasie, opłaty i podatki lotniskowe, wszelkie inne koszty transportu drogowego i wodnego, śniadania w hotelach, obiady i kolacje podczas pobytu w parku Amboro i na boliwijskim Altiplano (łącznie 7 posiłków) , noclegi (pokoje 2 osobowe): w hotelach lub pensjonatach minimum 3*, 3 noclegi w miejscach o niskim standardzie (rodzaj prostych schronisk, łazienki na korytarzu), opłaty za wstępy do parków narodowych i obiektów wymienionych w programie, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; opiekę polskiego pilota.
Cena nie zawiera:
PAKIETU DEWIZOWEGO - 900 USD, drobnych napiwków, ewentualnych kosztów zwiedzania obiektów nieujętych w programie i aktywności opcjonalnych wymienionych w programie, pozostałych posiłków wieczornych wyjść i imprez, dopłaty do pok.1-os.
Uwagi:
maksymalna liczba uczestników: 14, uwagi praktyczne każdy uczestnik otrzymuje ok. 3 tyg. przed wyjazdem. Pozostałe posiłki są organizowane dla chętnych na bieżąco w lokalnych restauracjach. Przebywanie na dużych wysokościach w Boliwii sprawia, że w wycieczce mogą uczestniczyć wyłącznie osoby o dobrym zdrowiu. W przypadku wątpliwości radzimy poradzić się swojego lekarza. Należy posiadać paszport ważny minimum dziewięć miesięcy od daty powrotu z przynajmniej dwoma zupełnie wolnymi stronami oznaczonymi, jako strony na wizy.
Opinie klientów dotyczące hotelu
Średnia wszystkich ocen: /10
Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
+ dodaj opinie