Żałoba
71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015, 2017 i 2019 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
  • Traveliada.pl 
  • Hotele 
  • Chiny 
  • > Chiny - w krainie lodu

    Chiny - w krainie lodu

    standard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelustandard hotelu

    Oferta wczasów do hotelu: Chiny - w krainie lodu

    Dojazd:
    Liczba osób dorosłych:
    Wiek dzieci:
    Wyjazd z:
    Termin:
    Dni:
    Wyżywienie:
    Zakwaterowanie:
    Cena:
    Chiny w krainie lodu - wycieczka

    Dzień 1.

    Wylot z Warszawy.

    Dzień 2. Pekin.

    Przylot do Pekinu i rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy Świątynię Nieba - kompleks sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu, w Chinach. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Uważana jest za świątynię taoistyczną, ale chińska wiara w Niebo, popularna szczególnie wśród panujących dynastii, występowała przed powstaniem taoizmu. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Czas wolny na odpoczynek po trudach podróży. Wieczorem powitalna kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

    Dzień 3. Pekin - Wielki Mur (Badaling).

    Po śniadaniu zobaczymy grobowce stanowiące miejsce spoczynku 13 spośród 16 cesarzy dynastii Ming. Przejazd od Wielkiej Czerwonej Bramy aż do grobowców 7-kilometrową rytualna drogą, zwaną w chińskiej tradycji drogą duchów (shendao). Jej kilkusetmetrowy odcinek za Pawilonem Steli ozdobiony jest po bokach ustawionymi w 12 par posągami zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi). Za nimi znajduje się 12 posągów mandarynów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa i wejście na teren jednego z 13 grobowców. Później w Badaling spacer po jednym z najlepiej zachowanych odcinków Chińskiego Muru. Powrót do Pekinu. Wieczorem obiadokolacja ze słynną „kaczką po pekińsku”.

    Dzień 4. Pekin - Harbin.
    Po śniadaniu zobaczymy tzw. Zakazane Miasto, będące od XV wieku siedzibą kolejnych władców "Państwa Środka". Pałac był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Ming i Qing. Zakazane Miasto jest największym zespołem pałacowym na świecie i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Jingshan - spacer w parku ze słynnym "Wzgórzem Węglowym". Następnie zobaczymy Plac Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (dzielnica tzw. hutongów) i wizyta w fabryce jedwabiu - możliwość zakupów. Późny lunch a nastęnie przejazd pociągiem ekspresowym do Harbinu (ok. 7,5 h). Nocleg w Harbinie.

    Dzień 5. Harbin.

    Ranny przyjazd do Harbin, śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta nazywanego „Moskwą Wschodu” rozpoczniemy od odrestaurowanej cerkwi św. Zofii z 1917 r., w której mieści się Centrum Sztuki Architektonicznej Harbinu, dokumentujące dzieje miasta. Następnie spacer główną ulicą - Zhongyang Dajie w zabytkowej dzielnicy Daoli, gdzie znajduje się większość znaczących zabytków miasta. Przejście do parku Stalina pod pomnik "Flood Control Monument" upamiętniający ofiary powodzi podczas wylewów rzeki Songhua. Po kolacji udamy się na zapoczątkowany w 1999 roku „Festiwal Lodu i Śniegu”, będący największą, stale rozwijającą się wystawą sztuki lodowej na świecie. Wydarzenie porusza co roku nową tematykę, zapewniającą gościom unikalne doznania. Możliwość podziwiania lodowych rzeźb - pałaców, miniaturowych zabytków, labiryntów, baśniowych istot oraz postaci historycznych, wieczorem pięknie oświetlonych przez latarnie. Powrót do hotelu.

    Dzień 6. Harbin.

    Po śniadaniu udamy się na wyspę Sun Island, leżącą po drugiej stronie rzeki, gdzie w dalszym ciągu będziemy podziwiać bajeczną, lodową galę ze szczególnym zwróceniem uwagi na ogromne, zapierające dech w piersiach rzeźby ze śniegu. Odwiedzimy także słynny Park tygrysów syberyjskich - jedną z największych placówek zajmujących się ochroną i rozmnażaniem tego zagrożonego gatunku. Na koniec świątynia Konfucjusza oraz Wieża Smoka (Dragon Tower) - największa stalowa konstrukcja w północno-wschodnich Chinach (336 m). Na szczycie mieści się restauracja, z której można podziwiać spektakularne widoki na miasto, a dla odważnych istnieje możliwość wyjścia na taras zewnętrzny. Kolacja oraz powrót do hotelu.

    Dzień 7. Harbin - Pekin.

    Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Prowincji Heilongjiang. W dalszej części programu zaistnieje możliwość wzięcia udziału w różnorodnych sportach zimowych, takich jak lodowa wspinaczka, jazda na łyżwach, lodowe łucznictwo oraz golf, a ponadto w bitwie na śnieżki czy pokazie zimowego pływania. Na koniec spacer tętniącą życiem ulicą Guogeli Dajie, wzdłuż której ciągną się ekskluzywne sklepy, kompleksy handlowe oraz rosyjskie budynki. Późny lunch, a następnie przejazd pociągiem ekspresowym do Pekinu (ok. 8 h). Nocleg w Pekinie.

    Dzień 8. Pekin.

    Po śniadnaniu udamy się na wizytę do ZOO, gdzie będziemy podziwiać Pandy Wielkie. Następnie wizyta w zakładzie rzemieślniczym wytwarzającym biżuterię z pereł - możliwość poznania procesu hodowli pereł słodkowodnych oraz dokonania zakupów. Później jedziemy do Letniego Pałacu, założonego przez cesarza Qianlong w 1750 roku. Położony pod Pekinem kompleks pałacowy, zwany inaczej "Ogrodami Naturalnej Harmonii" urzeka rozmachem i przepychem, a od 1998 znajduje się na Liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Na koniec Świątynia Lamy - jedna z najbardziej znanych w Pekinie świątyń lamaistycznych ze wspaniałym posągiem Buddy Maitrei o wysokości 26 metrów. Wieczorem obiadokolacja, a dla chętnych fakultet - Kungfu show.

    Dzień 9. Pekin - Warszawa.

    Śniadanie. Transfer na lotnisko, zakończenie programu i wylot do Polski.

    Obsługa:

    -w jęz. polskim

    Przepisy wjazdowe:
    Wymagane są wizy, wydawane przez Ambasadę Chin w Warszawie w cenie 260 PLN/os. Organizator pośredniczy w uzyskaniu wizy w cenie 100 PLN/os. za pośrednictwo.

    Obowiązkowo przed wysłaniem dokumentów do działu wizowego należy zgłosić do rezerwacji usługę pośrednictwa.

    W przypadku zgłoszenia pośrednictwa wizowego w rezerwacji, wymagane jest przesłanie paszportu każdego uczestnika, ważnego min. 6 miesięcy od daty wjazdu do Chin (z 3 pustymi stronami obok siebie/ogólnie 6 wolnych stron), ręcznie wypełnionego wniosku wizowego (prawidłowo, zgodnie ze wzorem), wydrukowanego dowodu rezerwacji/vouchera, 1 zdjęcia (kolorowe, w formacie paszportowym - twarz musi byc skierowana na wprost obiektywu, na białym tle), ksera pierwszej strony paszportu (z danymi i zdjęciem; prosimy kserować paszporty osobno, na białej kartce A4).

    W przypadku przekroczenia terminu przesłania dokumentów procedura wydania wizy wymaga pobrania wyższej opłaty za pośrednictwo wizowe, tj. 150 PLN/os. i opłaty za wyrobienie wizy ekspresowej, której koszt wynosi 370 PLN/os. W takim wypadku zastrzegamy jednak możliwość odwołania pośrednictwa.

    UWAGA! Ambasada Chin ma prawo odmówić wydania wizy bez podania przyczyny.

    Paszporty będą do odbioru podczas odprawy na lotnisku Chopina w Warszawie w dniu wylotu, w przypadku wylotu z lotniska lokalnego odsyłane są klientowi.

    Ponadto wymagane jest przesłanie danych paszportowych w momencie rezerwacji lub najpóźniej na 30 dni przed wylotem, z uwagi na konieczność potwierdzenia usług w Chinach (m.in. biletów kolejowych). W przypadku nieuzupełnienia danych w terminie Organizator zastrzega możliwość odwołania wyjazdu.

    Dodatkowo płatne:
    -obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 260 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
    -dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
    -koszty wizy chińskiej

    Cena zawiera:

    -przelot na trasie Warszawa - Pekin - Warszawa z przesiadkami lub bezpośrednio
    -opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
    -zakwaterowanie w hotelach 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami i klimtyzacją
    -śniadania w formie bufetu, obiadokolacje wg programu (w tym powitalna kolacja)
    -lokalny transport klimatyzowanymi autokarami i pociągami
    -zwiedzanie wg programu (bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów)
    -serwis polskiego pilota

    Cena nie zawiera:

    -kosztów realizacji programu: obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 260 USD  na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki
    -opłat opcjonalnych
    -wizy chińskiej
    -wycieczek fakultatywnych
    -wydatków własnych, świadczeń nie zawartych w cenie

    Opinie klientów dotyczące hotelu

    Średnia wszystkich ocen:  /10

    Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
    + dodaj opinie

    Zdjęcia z hotelu: Chiny - w krainie lodu

    Opinie o hotelu
     
    ZADZWOŃ
    infolinia: 71 340 50 50
    Zostaw nr - oddzwonimy
    ODWIEDŹ NAS
    Nasi doradcy pomogą Państwu
    w doborze najlepszej oferty
    Odwiedź nasz salon
    KONTAKT
    Nasi konsultanci chętnie
    odpowiedzą na pytania
    Napisz do nas
    NEWSLETTER
    Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę
    Akceptujemy płatności kartami:
    Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
    OFERTA
    DNIA
    PROMOCJE