71 340 50 50
pn-pt: 9-19, so: 9-16, nd: nieczynne
e-Gazele Biznesu 2015, 2017 i 2019 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
  • Traveliada.pl 
  • Hotele 
  • Dania 
  • > Sylwester w Kopenhadze (express)

    Sylwester w Kopenhadze (express)

    Sylwester Express 2016/2017 w Kopenhadze w Błękitnej Planecie

    Błękitna Planeta

    (Den Bla Planet) to największe i najnowocześniejsze interaktywne akwarium w Północnej Europie, które zostało otwarte w marcu 2013 roku. Usytuowany 8 km do Kopenhagi na wyspie Amager obiekt to innowacyjny projekt stworzony przez duńskie studio architektoniczne 3XN mające już na swoim koncie inne futurystyczne budynki.
    Akwarium umiejscowienie jest na podwyższonym cyplu, co stanowi swoiste połączenie pomiędzy morzem a stałym lądem. Kształt budynku zbliżony jest do wiru wodnego, co szczególnie mogą zaobserwować podróżni zbliżający się do lotniska w Kopenhadze, które znajduje się w niedalekiej odległości od The Blue Planet. Zewnętrzna warstwa budynku składa się z małych aluminiowych elementów przypominających rybią łuskę, tak aby charakter budynku komponował się z otoczeniem.
    Wnętrze budynku zostało zaadaptowane w taki sposób aby zwiedzający mogli poczuć się jakby chodzili po dnie morza lub oceanu. Z położonego w centralnej części okrągłego foyeru można udać się na zwiedzanie różnych ekspozycji w jedną z wielu odnóg „wiru”. W każdej z nich można zaobserwować inne motywy fauny i flory charakterystyczne dla rzek, jezior, mórz i oceanów.
    Błękitna Planeta to dom dla ponad 20.000 ryb i innych zwierząt wodnych ,w tym rekinów, barakud czy lwów morskich, zamieszkałych w 53 akwariach mieszczących łącznie około 7 milionów litrów wody. Warto zaznaczyć, iż woda morska, która wymagana jest w zimnych akwariach słonowodnych, pompowana jest prosto z morza Bałtyckiego przy pomocy rury mierzącej 1,7 km długości. Ponadto w celu zapewnienia zdrowego, i jak najbardziej zbliżonego do naturalnego środowiska dla ryb i pozostałych organizmów, cała woda w akwarium jest filtrowana i odkażana co godzinę.
    Największym akwarium na terenie kompleksu jest The Ocean Tank, które mierzy 16 metrów długości, 8 metrów wysokości i waży około 60 ton. Dodatkowo zostało ono wykonane przy pomocy szkła akrylowego, które uważa się za aż do 20 razy bardziej odporne na uderzenia niż tradycyjne szkło.
    W przerwie na zwiedzanie na odwiedzających czeka restauracja z widokiem na morze, w której można skosztować świeżej ryby i owoce morza.

    Program ramowy


    Dzień 1 30.12

    Wyjazd z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy autokarów.

    Dzień 2
    Przejazd przez Niemcy na przeprawę promową do miejscowości Puttgarden, zaokrętowanie na promie. Przeprawa promowa (ok. 45 min) do duńskiego Rodby. Następnie przejazd autokarem w kierunku Kopenhagi. Zwiedzanie rozpoczniemy od głównego punktu programu: wejście do Akwarium Błękitna Planeta (przewidywany czas pobytu ok. 1-1,5 godziny);. Następnie zwiedzanie Kopenhagi. W programie m.in. pomnik Syrenki, Przystań Królewska - Port, Fontanna Gefion, Pałac Amalienborg, ogrody Tivoli. W czasie zwiedzania czas wolny na zakupy i posiłek. Po zakończeniu zwiedzania czas wolny – zabaw sylwestrowa w plenerze we własnym zakresie.

    Dzień 3
    Zbiórka o godz. 01:00-01:30 (do potwierdzenia przez pilota) Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd na przeprawę promową Rodby – Puttgarden i przejazd autokarem do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornym/nocnych (w zależności od części Polski).

    Wyżywienie:
    OV:
    we własnym zakresie.

    Uwagi:
    Impreza bez zakwaterowania.
    Zwiedzanie obiektów wewnątrz, bilety wstępu i wejścia na imprezy w ramach możliwości we własnym zakresie w czasie wolnym.

    Cena zawiera:
    transport autokarem klasy LUX (klimatyzacja, barek, WC, DVD) (nie dotyczy dojazdu własnego), ubezpieczenie KL i NNW, butelkę noworocznego szampana, opiekę pilota.

    Cena nie zawiera:

    biletu wstępu do kompleksu Błękitna Planeta 160 DKK / os. dorosła i dziecko powyżej 12 lat 95 DKK / dziecko 3-11 lat, przeprawy promowej 15 euro - płatne u pilota w autokarze, wydatków własnych.

    Opinie klientów dotyczące hotelu

    Średnia wszystkich ocen:  /10

    Jeszcze nikt nie dodał opinii o tym hotelu.
    + dodaj opinie

    Zdjęcia z hotelu: Sylwester w Kopenhadze (express)

    Opinie o hotelu
     
    ZADZWOŃ
    infolinia: 71 340 50 50
    Zostaw nr - oddzwonimy
    ODWIEDŹ NAS
    Nasi doradcy pomogą Państwu
    w doborze najlepszej oferty
    Odwiedź nasz salon
    KONTAKT
    Nasi konsultanci chętnie
    odpowiedzą na pytania
    Napisz do nas
    NEWSLETTER
    Informacje o promocjach i nowościach na Twoją skrzynkę
    Akceptujemy płatności kartami:
    Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
    OFERTA
    DNIA
    PROMOCJE
    Rozpocznij rozmowę