71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Boliwia

Kraj:Boliwia
Kontynent:Ameryka Południowa
Stolica kraju:La Paz
Liczba mieszkańców:9 248 000 osób
Powierzchnia:1 098 580 km2
Waluta:boliwano
Język:hiszpański
Wiza:nie

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY BOLIWIA

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Boliwia jest bardzo zróżnicowanym krajem tak pod względem kulturalnym, jak i przyrodniczym. Różnorodność krajobrazu rozpościerającego się między Andami a lasami amazońskimi oraz salarami (czyli solniskami - słonymi wyschniętymi jeziorami) a piaskową pustynią może sprawić, że poczujemy się jak posiadacze siedmiomilowych butów, przemierzający susami całą ziemię. Jeśli chodzi o mieszkańców, to wielokulturowe społeczeństwo zachwyci nas radością życia i żywiołowym folklorem, ujawniającym się przede wszystkim podczas częstych lokalnych świąt.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W BOLIWII?La Paz

Miasto położone na dnie i zboczach kanionu. Koniecznie trzeba pojechać na zbocze kanionu do El Alto, najlepiej w dzień i w nocy, by podziwiać panoramę miasta. Warto wybrać się na Mercado de Hechiceria (Targ Przedmiotów Magicznych) – można zobaczyć i kupić suszone płody lam, różne zioła, liście koki itp.


Sucre

Stolica konstytucyjna, nazywana „białym miastem Ameryki”. Ciche, spokojne miasteczko wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ma do zaoferowania wiele ciekawych zabytków, głównie sakralnych (koniecznie trzeba wejść na dachy klasztoru San Felipe Neri), ale też wąskie uliczki z niską zabudową o niezapomnianym klimacie – białe domy, kryte pomarańczową dachówką. Warto wspiąć się na wzgórze Iglesia de la Recoleta, skąd rozpościera się piękna panorama miasta.


Salar Uyuni

Największa na świecie pustynia solna, położona w najbardziej surowej i nieprzyjazne południowej części Altiplano robi wrażenie, którego nie zapomina się do końca życia. Niezmierzone przestrzenie białej powierzchni pokrytej warstwą przezroczystej wody, w której odbija się niebo, czerwone i niebieskie laguny, wulkany, i tysiące flamingów to tylko niektóre atrakcje Salar.


Isla de Pescado

Wyspa na salarze, porośnięta gigantycznymi kaktusami. Najstarsze mają po tysiąc lat i dorastają do 12 metrów wysokości. Niestety dojeżdżają tu wszyscy turyści odwiedzający salar, ale mimo to warto, widoki niesamowite. Można się przejść na wycieczkę po wyspie, a w głębi innych turystów będzie już niewielu.


Altiplano

Niesamowite krajobrazy na końcu świata. Można tu zobaczyć dymiące, czynne wulkany, a pod nimi ślady ich aktywności – lawę, która zastygła w fantazyjnych kształtach, przypominających fale morskie. Na Altiplano znajduje się kilka malowniczych jezior, nazywanych tu lagunami.


Jezioro Titacaca

Jest drugim co do wielkości w Ameryce Południowej i stanowi granice między Boliwią i Peru. Przez oba narody uważane jest za święte jezioro, które dało początek cywilizacji Inków. Bazą turystyczną jeziora jest Copacabana, niewielkie urocze miasteczko o hippisowskim klimacie, które kusi niskimi cenami. Atrakcją turystyczną jest rejs na Wyspę Słońca, całodniowy spacer oraz obiad składający się pstrąga (trucha) oraz quinoa.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO BOLIWII

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o BoliwiiKiedy pojechać do Boliwii?

Najlepsza pogoda na zwiedzanie Boliwii to okres od kwietnia do października.

Co warto kupić w Boliwii?

Rzeźby w drewnie, wyroby rzemiosła artystycznego Indian boliwijskich, poncho, złota i srebrna biżuteria, swetry z wełny lamy.

Jak dojechać do Boliwii?

Międzynarodowe lotniska mieszczą się w La Paz i Santa Cruz. Można dolecieć na nie m.in. z Peru, Brazylii, Argentyny, Miami i Madrytu. Z Chile i Argentyny kursują pociągi i autobusy.

Co zabrać ze sobą do Boliwii?

Lekkie, bawełniane ubranie, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem, środek przeciw owadom.

Ile pieniędzy wziąć ze sobą do Boliwii?

Ceny w Boliwii są niższe niż w sąsiednich państwach. Choć lwią cześć wydatków pożerają koszty związane z przemieszczaniem się, to jednak da się tu przeżyć za 15 USD dziennie. Kogo nie interesuje aż takie zaciskanie pasa, musi wydać 25–50 USD dziennie na spanie i jedzenie w przyzwoitych warunkach.

Czy należy zaszczepić się przed wyjazdem do Boliwii?

Szczepienia nie są obowiązkowe, jednak wskazane jest zaszczepienie się przeciw żółtej febrze, jeśli się zamierza podróżować do dżungli. W dżungli na wschodzie i północy kraju istnieje umiarkowane zagrożenie malarią i dengą. Na większości obszarów górskich występuje ryzyko zakażenia chorobą Chagasa, przenoszoną przez pluskwiaki.

Czy potrzebujemy wizy do Boliwii?

Polscy turyści udający się do Boliwii są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobycie do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdów na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wjazdu. Boliwia nie ma placówki dyplomatycznej w Polsce. Osoby udające się na okres dłuższy niż 3 miesiące winny ubiegać się o wizę w Ambasadzie Boliwii w Berlinie. Wymogi dotyczące wizy z prawem do pracy lub pobytowej określa konsulat indywidualnie dla każdego przypadku. Nie ma obowiązku okazywania biletu powrotnego przy wjeździe ani wykazania się posiadaniem określonej kwoty pieniędzy na każdy dzień pobytu. Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25 USD od osoby.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE BOLIWIIAmbasada Republiki Boliwii

Wichmannstrasse 6, D-10787 Berlin
tel.: (0-0 49 30) 26 39 15-0
fax: (0-0 49 30) 26 39 15-15

Brak polskiej placówki dyplomatycznej.
Ambasador RP w Limie (Peru) akredytowany jest również w Boliwii.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Peru

I radca: Robert Krzyżanowski
Peru, Lima, Av. Salaverry 1978, Jesús María, Lima, Lima 11
tel.: +51 1 4714813, +51 1 4713925, +51 1 4713920
tel. dyżurny: +51 999 400 552
fax: +51 1 4714813

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w La Paz

konsul honorowy: Esther Caroly Salzmann Donig (język konsula hiszpański, angielski, francuski, niemiecki)
Boliwia, La Paz, Calle Capitan Ravelo #267,
tel.: (00-591-2) 291 1754
tel. dyżurny: (00-591-2) 291 1751


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA