71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Meksyk

Kraj:Meksyk
Kontynent:Ameryka Północna
Stolica kraju:Meksyk
Liczba mieszkańców:112 336 538 osób
Powierzchnia:1 972 550 km2
Waluta:peso
Język:hiszpański oraz 63 języki indiańskie (lenguas naci
Wiza:nie

Regiony Meksyk

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY MEKSYK

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Meksyk położony w Ameryce Północnej, sąsiaduje ze: Stanami Zjednoczonymi, Gwatemalą i Belize i od zachodu i południa oblewa go Ocean Spokojny, a od wschodu Zatoka Meksykańska i Morzem Karaibskie. Stolicą Maksyku jest Meksyk jedno z najgęściej zaludnionych miast na świecie. Jego powierzchnia wynosi blisko 2 mln km2, a liczba mieszkańców około stu milionów. Meksyk, kraj o różnorodnej kulturze i urozmaiconych krajobrazach, zachwyca rozmaitymi zabytkami, dźwiękami, smakami i zapachami. Magiczne obrzędy Meksyku splatają się z współczesną codziennością. Wybrzeże Zatoki Meksykańskiej są regionami najczęściej odwiedzanymi ze względu na zachowane tam ruiny budowli prekolumbijskich.Acapulco

Acapulco to najstarszy z nadmorskich kurortów Meksyku, kurort ze złocistymi plażami, gigantycznymi hotelami i bogatym życiem nocnym. Miasto było dawną kolonią hiszpańską i mnóstwo tu zabytków z tego okresu. Acapulco zajmuje wąski 11-kilometrowy pas płaskiej ziemi wzdłuż Bahía de Acapulco - ciągnąca się wzdłuż wybrzeża z pięknymi plażami, luksusowymi hotelami, skupiającymi światowy high life dyskotekami, drogimi, klimatyzowanymi sklepami i restauracjami. Druga to leżące nieco w głębi lądu śródmieście z zatłoczonymi chodnikami, korkami ulicznymi, taksówkarzami wyczekującymi na klientów. Plażowanie w Acapulco jest najważniejsze, polecamy odwiedzenie, którejś ze znanych plaż: Hornos, Hornitos, Condesa lub Icacos. Dojazd do tych plaż jest bardzo łatwy: w tym rejonie co chwila kursują autobusy komunikacji miejskiej.Półwysep Jukatan

Półwysep Jukatan położony jest w południowo–wschodnim Meksyk, który zdumiewa fascynującą architekturą i tajemniczymi zabytkami, takimi jak: inkaskie grobowce, pochówki Majów z VI w. n.e., doskonale zachowane miasta Majów - Chichen Itza i Uxmal oraz odwiedzić Świątynię Słońca i przypatrzeć się pozostałościom typowym dla obyczajów i tradycji Azteków, Olmeków i Zapoteków. Polecamy również odwiedzić jedną z największych twierdzy Majów w Tulum - mieście wybudowanym nad samym morzem i znaczącym dawniej portem handlowym. Nie można też zapomnieć o zabytkach w mieście Uxmal – Czworokącie Mniszek, Pałacu Gubernatora i Piramidzie Czarnoksiężnika. Jukatan to również wspaniałe, egzotyczne krajobrazy i piaszczyste i dziewicze plaże, jak również kurorty takie, jak Playa del Carmen, Cancun i Puerto Aventuras. Znajdziemy tu szereg atrakcji i rozrywek – luksusowe hotele, parki rozrywki, udogodnienia dla rodzin z dziećmi, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, jak windsurfing, jet – ski i żeglarstwo.
PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO MEKSYKU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o MeksykuKiedy najlepiej jechać do Meksyku?

Do Meksyku można wybrać się o każdej porze roku. Przez większą część roku utrzymują się tam temperatury powyżej 20°C, aczkolwiek klimat różni się w zależności od części kraju. Regiony przybrzeżne charakteryzują się większą wilgotnością i wyższymi temperaturami, podczas gdy wyżynne i górskie (np. Mexico City) są bardziej suche i chłodniejsze. W okresie od maja do września jest najgoręcej, w szczególności na południu, podczas gdy w okresie od grudnia do lutego w regionach wyżej położonych może być naprawdę zimno. Półwysep Jukatan jest jednym z najbardziej słonecznych regionów świata. Najcieplej jest od grudnia do kwietnia - temperatury od 27°C do 38°C. Od września do listopada mogą padać tropikalne deszcze, które dają gwarancję chwilowego ochłodzenia i powrotu słonecznej pogody w dalszej części dnia. W tych miesiącach zdarzają się również silne wiatry. Średnia temperatura roczna to 25,5°C. Region Acapulco charakteryzuje się idealną pogodą przez cały rok.

Jaka waluta obowiązuje w Meksyku?

100 Meksykańskich Pesos (MXN) = 9,4 USD (luty 2012). Pieniądze (dolary, euro) można wymieniać w bankach, kantorach (casa de cambio). Casa de cambio są otwarte również poza godzinami urzędowania banków, jak i w weekendy, ponadto często oferują korzystniejszy kurs wymiany. W ostateczności można dokonać wymiany w hotelu, ale kurs w większości wypadków będzie mniej korzystny niż w kantorze, czy banku.

Jakie są ceny w Meksyku?

Litr benzyny - 0,6 USD, małe piwo - 2 USD, mała butelka wody - 0,8 USD, dostęp do internetu - 1 USD za godzinę, obiad w restauracji 8-20 USD

Jaka jest różnica czasowa w Meksyku?

Po przyjeździe do Meksyku należy cofnąć wskazówki zegarków o 7 godzin w stosunku do czasu polskiego.

Jaki jest czas lotu do Meksyku?

Cancun - ok. 14 godz. (Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Cancun - ok. 12 godz.)
Mexico City - 12 godz. (Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Mexico City - ok. 10 godz.)
Acapulco - 14,5 godz. (Warszawa - lotnisko europejskie (np. Amsterdam, Paryż) ok. 2 godz., lotnisko europejskie - Acapulco (z przesiadką w Mexico City) - ok. 12,5 godz.)

Jak poruszać się po Meksyku?

Przeloty lokalne zapewniają linie np. Aeromexico i Mexicana. Dobrze rozwinięty jest transport drogowy, natomiast prawie nie istnieje osobowy transport kolejowy. Najlepszym pomysłem na zwiedzanie kraju na własną rękę jest wypożyczenie samochodu i udanie się na wycieczkę krajoznawczą. Na Jukatanie, Cancun i Playa del Carmen dobrze rozwinięta jest ponadto sieć lokalnych połączeń autobusowych. Playa Express zawiezie Państwa do wszystkich ważniejszych atrakcji turystycznych Półwyspu. Przed samodzielną wyprawą w górskie rejony stanu Chiapas polecamy skonsultować się z polską Ambasadą w Meksyku.

Jakie gniazdka są w Meksku?

127V, 60Hz wtyczki z dwoma podłużnymi, pionowymi równolegle położonymi otworami, oraz inna, z dodatkowym okrągłym otworem pośrodku, adaptery można wypożyczyć w hotelach lub nabyć w sklepach elektrycznych.

Czy potrzebujemy wizy do Meksyku?

Obowiązuje ruch bezwizowy przy wyjazdach turystycznych na okres nie przekraczający 90 dni. Dokumentem uprawniającym do wjazdu jest ważny polski paszport.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE MEKSYKUAmbasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksyku

Calle Cracovia 40, Colonia San Angel, 01000 México D.F., Apartado Postal 20383
tel.: (00-5255) 5481 2050
fax: (00-5255) 5616 0822


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


Oferty wycieczek do wybranych kurortów turystycznych w Meksyku:
 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA