71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Bahrajn

Kraj:Bahrajn
Kontynent:Azja
Stolica kraju:Manama
Liczba mieszkańców:718 306 osób
Powierzchnia:620 km2
Waluta:dinar Bahrajnu
Język:arabski
Wiza:Tak

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY BAHRAJN

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Bahrajn - położony jest na wyspach w tym głównie na największej o tej samej nazwie. Bahrajn jest krajem nizinnym, w większości pokrytym pustyniami i gdzieniegdzie występującymi słonymi bagnami. Najwyższy punkt w Bahrajnie to Jabal ad Dukhan, który ma zaledwie 122 m n.p.m.. Całe państwo położone jest na 640 km kwadratowych a jego linia brzegowa liczy 161 km.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W BAHRAJNIE?Bahrain International Circuit

Tor Sakhir w Manamie w Bahrajnie., na którym rozgrywa się wyścigi Formuły 1 oraz Formuły 3. Długość toru wynosi 5,412 km, a zawodnicy podczas rajdu okrążają go 57 razy pokonując dystans ponad 300 kilometrów w czasie około 1,5 godziny. Najdłuższa prosta tory ma długość ponad 1 kilometra, na znajdują się także oczywiście zakręty – jest ich na całej trasie 14. Tor został ukonczony 5. marca 2004 roku, a wzniesiono go według projektów niemieckiego architekta Hermana Tilke. Koszt całej inwestycji wyniósł aż 150 milionów dolarów.


Qal`at al-Bahrain

Wykopaliska archeologiczne zlokalizowane w Bahrajnie, w 2005 roku UNESCO umieściło je na swojej liście dziedzictwa narodowego. Kompleks budynków oraz antyczne artefekty pochodzące spomiędzy 2300 roku przed naszą era a 1700 roku naszej ery. Była to stolica znanego w już w odległej przeszłości państwa Dilmun. Stanowisko na charakterystyczną formę powstającą na skutek długotrwałego osadnictwa – tzw. tell, czyli nadbudowywany stopniowo kopiec, gdzie elementy najstarsze stanowią podstawę i fundamenty dla młodszych, a miasto nadbudowuje się przez długi okres czasu w jednej lokacji tworząc w końcu specyficzny pagórek.


Meczet Khamis

Meczet uważany za najstarszy w Bahrajnie, monumentalna bryła z dwoma identycznymi minaretami powoduje że widok tego meczetu na długo zapada w pamięć, tym bardziej, że jest to jeden z najstarszych reliktów islamu w okolicy wzniesiony około przełomu VII i VII wieku – historia tej religii sięga tutaj naprawdę dawnych dziejów, a misjonarza na te tereny desygnował sam Mahomet.


Fortyfikacje w Bahrajnie

W tym niewielkim kraju jak Bahrajn jest relatywnie dużo różnorodnych fortów i fortyfikacji z dawnych czasów – jest to związane z burzliwą historią tych wysp, a pośrednio oczywiście z ich atrakcyjnością i dogodnym położeniem. W większości pochodzą one z późnego średniowiecza lub z XIXwieku, wszystkie wzniesione są w tradycyjnym stylu arabskim – przykładem może być Fort Arad lub Fort Riffa


Drzewo życia

Przyrodniczy fenomen – kilkumetrowe zielone drzewo jednego z lokalnych gatunków - mesquite – o wieku ponad 100 lat. W jedo istnieniu nie byłoby niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że znajduje się ono około 2 kilomrtry od Jebel Dukhan najwyższego punktu Bahrajnu, na dodatek na rodku pustyni. Nikt nie wie skąd drzewo czerpie niezbędą do życia wodę, ponieważ miejsce to jest skrajnie wysuszone.


Grobla króla Fahda

Sztucnie usypany wał ziemny łaczący Arabiuę Sudyjską z wyspami Bahrajnu – groblę budowano w latach 1968 – 1986, a całkowity koszt jej stworzenia to ponad 1,2 miliarda dolarów, jednak dzięki niej można dostac się z jednego do dtugiego kraju inaczej niż drogą powietrzną i wodną – wał zwieńczony jest bowiem wielopasmowoą autostradą o długości niemal 30 kilometrów. Budowę rozpoczęto od stony wybrzeża Arabii SaudyjskiejPYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO BAHRAJNU

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o BahrajnieJak dojechać do Bahrajnu?

Do Bahrajnu można polecieć z większości największych portów lotniczych, jak choćby Londyn, Delhi, Bombaj, Kair, Singapur, Bangkok, Nowy Jork i inne. Promem lub statkiem pasażerskim można dostać się na wyspy Bahrajnu z Iranu, A dzięki sieci mostów i grobli można również przejechać do Bahrajnu samochodem lub autobusem.

Jaka jest pogoda w Bahrajnie?

Bahrajn położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego pustynnego, skrajnie suchego. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi 25°C. Najwyższe temperatury notowane są w okresie od kwietnia do października i wynoszą około 40°C, najniższe zaś zimą - 10-20°C. Średnia roczna suma opaów atmosferycnych wynosi zaledwie 72 mm. Opady notowane są głównie zimą.

Czy szczepić się przed wyjazdem do Bahrajnu?

Szczepienia: nie występuje szczególne zagrożenie sanitarno epidemiologiczne. Nie są wymagane szczepienia profilaktyczne.

Jakie są wtyczki w Bahrajnie?

220V, 50Hz, wtyczki europejskie (dwa okrągłe poziome równoległe otwory) .

Czy Polacy potrzebują wizy do Bahrajnu?

Obywateli polskich obowiązują wizy zarówno jeśli chodzi o wjazd, jak i dłuższy pobyt w tym kraju. Do otrzymania wizy potrzebny jest tamtejszy tzw, sponsor, czyli osoba lub instytucja zapraszającą cudzoziemca. Najbliższa ambasada Bahrajnu znajduje się w Berlinie, a Polacy w Bahrajnie podlegają opiece Polskiego Konsulatu w Kuwejcie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE BAHRAJNUBrak polskiej placówki dyplomatycznej
Ambasador RP w Kuwejcie (Kuwejt) akredytowany jest również w Królestwie Bahrajnu.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Kuwejt

ambasador: Janusz Szwedo
Kuwejt, Kuwejt, Al-Qutaifiya 66, Str.No.519, Saha 49, P.O. Box 5066, 13051, Safat
tel.: +96525311571
tel. dyżurny: +96525311572
fax: +965 25311576


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA