71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Fidżi

Kraj:Fidżi
Kontynent:Australia i Oceania
Stolica kraju:Suva
Liczba mieszkańców:849 000 osób
Powierzchnia:18 272 km2
Waluta:dolar Fidżi
Język:angielski, fidżyjski
Wiza:tak

Regiony Fidżi

Mamanuca  |  Vanua Levu  |  Viti Levu

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY FIDŻI

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Fidżi jest państwem wyspiarskim, położonym w południowo - wschodniej części Oceanu Spokojnego. Fidżi położone jest na 322 wyspach i wysepkach o pochodzeniu wulkanicznym, które otoczone są rafami koralowymi. Największe wyspy Fidżi to - Viti Levu i Vanua Levu. Na Viti Levu, która stanowi połowę powierzchni Fidżi znajduje się stolica państwa Suva. Spośród wszystkich wysp Fidżi zamieszkałych jest około 110. Głównym źródłem dochodu mieszkańców jest turystyka, a poza nią także rolnictwo i rybołówstwo. Na wyspach Fidżi uprawia się trzcinę cukrową, tytoń, palmy kokosowe i wydobywa złoto i miedź.
CO WARTO ZWIEDZIĆ NA FIDŻI?Fidżi Północne

Obszar z dziewiczymi plażami, gdzie infrastruktura turystyczna nie jest jeszcze rozwinięta.


Fidżi Południowe

Region ze wspaniałymi piaszczystymi plażami, przepiękną rafą koralową. Znajduje się tu największa wyspa fidżyjska – Viti Levu.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM NA FIDŻI

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o FidżiKiedy najlepiej wyjechać na Fidżi?

Na Fidżi można wypoczywać przez cały rok, ponieważ różnice temperatur pomiędzy poszczególnymi miesiącami są niewielkie. Średnia temperatura w roku wynosi 27°C. Najchłodniejszy miesiąc to lipiec (+24°C), natomiast najcieplejszy to styczeń (+29°C). Największe opady występują od listopada do marca.

Jaka jest waluta na Fidżi?

Na Fidżi jednostką monetarną jest dolar Fidżi (FJD); 1 dolar Fiżdzi = ok. 1,48 zł Pieniądze można wymieniać we wszystkich bankach i kantorach, należy posiadać ze sobą dolary australijskie, nowozelandzie bądź amerykańskie, ponieważ złotówki nie są wymieniane. Bankomaty można spotkać we wszystkich miastach. Karty kredytowe akceptowane są w lepszych hotelach, restauracjach, wypożyczalniach samochodów oraz lepszych sklepach.

Jakie są przykładowe ceny na Fidżi?

Na Fidżi można się spodziewać następujących cen: chleb 0,70$F, cola (0,3l) 0,70$F, piwo w restauracji 2$F, kartka pocztowa 0,30-0,60 $F.

Jaki jest czas przelotu na Fidżi?

Warszawa - lotnisko europejskie (np. Paryż) - ok. 2,5 h, lotnisko europejskie (np. Paryż) - Los Angeles - ok. 11,5 h, Los Angeles - Nadi - ok. 11 h (w sumie 25h).

Jakie są różnice czasowe na Fidżi?

Różnica czasu w stosunku do Polski wynosi + 10 godzin.

Jakim transportem poruszać się na Fidżi?

Na Fidżi jest dobrze rozwinięta i stosunkowo niedroga sieć transportu publicznego (autobusy, minibusy). Między wyspami kursują promy. Istnieje również możliwość wynajęcia samochodu. Na Fidżi obowiązuje ruch lewostronny. Na międzynarodowe lotnisko w stolicy Fidżi - Suva można dotrzeć m.in. z Londynu, Los Angeles i Sydney.

Jakie są gniazdka na Fidżi?

240V, 50Hz.

Co zabrać ze sobą na Fidżi?

Lekkie, bawełniane ubranie, strój plażowy , środek przeciw owadom, okulary przeciwsłoneczne, filtr ochronny, kapelusz do ochrony przed słońcem.

Co można zjeść na Fidżi?

Jada się tu głównie owoce morza oraz przeróżne dania przyrządzane z kokosów lub przy ich użyciu. Stosuje się też trzcinę cukrową, która jest produkowana na wyspach. Najpopularniejszą potrawą kuchni narodowej są pieczone ryby z kasawą (maniokiem). Kuchnia Fidżi nosi bardzo duże piętno kuchni indyjskiej, a to z powodu znacznej liczby Hindusów sprowadzonych na wyspy w XIX wieku przez Brytyjczyków.

Jakie sporty można uprawiać na Fidżi?

Nurkowanie w wodach Fidżi na wyspie Viti Levu jest doskonałym sposobem poznania bogatego życia morskiego. Na plażach działają liczne szkółki, które oferują kursy dla amatorów i profesjonalistów. Wyspy Fidżi to idealne miejsce do uprawiania windsurfingu i surfingu. Najważniejszymi ośrodkami surfingowymi oraz windsurfingowymi są plaże Paradise Beach, Lovers Beach. Plaże na Fidżi są piaszczyste, białe, czyste, stworzone do błogiego odpoczynku. Góry czy długie piaszczyste plaże najlepiej zwiedzać na piechotę lub na grzbiecie konia.

Czy potrzebujemy wizy na Fidżi?

Obywatele RP posiadający polskie paszporty mogą otrzymać wizę bezpłatnie, na granicy (na okres 30 dni). Należy okazać bilet powrotny lub uprawniający do kontynuacji podróży. Na miejscu można uzyskać przedłużenie pobytu, maksymalnie do 6 miesięcy (należy w tym celu udokumentować środki wystarczające na utrzymanie). Paszport powinien być ważny minimum 3 miesiące od daty przewidzianego wyjazdu. Przy wyjeździe należy wnieść opłatę 30 USD (płatną w walucie kraju). Przy przelotach z międzylądowaniem w USA, konieczne są wizy USA!!!


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE FIDŻIBrak polskiej placówki dyplomatycznej.
Brak stosunków dyplomatycznych między Polską a Fidżi. Najbliższa Ambasada RP znajduje się w Canberze (Australia).

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Związku Australijskim

ambasador: Andrzej Jaroszyński
Australia, Canberra, 7 Turrana Street, Yarralumla, 2600 ACT
tel.: +61 2 6273 1208, +61 2 62721000
tel. dyżurny: +61 411 540 466
fax: +61 2 6273 3184


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA