71 340 50 50
info 801-000-701
pn-pt: 8-21, so: 9-19, ni: 13-20
e-Gazele Biznesu 2015 - Traveliada.pl
GWARANCJA UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI
Rzetelna firma Polska Izba Turystyki Referencje Dyplomy
Brakuje Ci czasu, by znaleźć
odpowiednią ofertę?
Przygotujemy ją dla Ciebie!
@ Zostaw kontakt
Gwarancje Traveliada.pl

Bezpieczna Rezerwacja
Sprzedajemy wycieczki przez internet od 2004 roku. Mamy doświadczonych konsultantów ds sprzedaży.

Szybka Rezerwacja
Wszystkie formalności związane z rezerwacją możemy załatwić w 15 minut.

Gwarancja Organizatora
Od 2015 roku jesteśmy Touroperatorem i posiadamy Gwarancję ubezpieczeniową.

Twoja podróż jest bezpieczna
Każda wycieczka jest chroniona przez specjalne ubezpieczenie od niewypłacalności Organizatora.

Gazele Biznesu
W 2015 roku zostaliśmy nagrodzeni e-Gazelą Biznesu przez Puls Biznesu w dziedzinie biznes e-commerce.

Nagrody i Dyplomy
Jesteśmy regularnie nagradzani przez Touroperatorów. Sprawdź »

Referencje od Firm
Możemy pochwalić się dobrze zorganizowanymi wyjazdami dla form, szkół, stowarzyszeń. Sprawdź »

Dyplomy
Należymy do Polskiej Izby Turystycznej. I posiadamy dyplom Rzetelna Firma wydany przez KRD.


 
 

Przewodnik Niemcy

Kraj:Niemcy
Kontynent:Europa
Stolica kraju:Berlin
Liczba mieszkańców:82 046 000 osób
Powierzchnia:357 114 km2
Waluta:euro
Język:niemiecki
Wiza:nie

Regiony Niemcy

Bawaria  |  Berlin

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY NIEMCY

Zobacz, gdzie warto jechać na wakacje? Co warto zwiedzić?


Niemcy to kraj o wyjątkowej historii. Wywarł on ogromny wpływ na całą cywilizację europejską i jednocześnie kraj, który niemal przyczynił się do jej upadku. Ale na szczęście ślady II wojny światowej są coraz mniej widoczne – również te psychologiczne, socjalne i polityczne. Do dzisiejszego dnia trwają także skutki integracji Niemiec – mur berliński runął przecież niedawno bo 3 października 1990 r.

Ale współczesne Niemcy prawdopodobnie odbiegają od standardowego wyobrażenia o nich. Dziś kraj ten to nowoczesne miasta z architektonicznymi perełkami, ogromnymi pasażami handlowymi i nieustającym nocnym życiem. To potęga przemysłowa słynąca ze sprawności swojej gospodarki i jednocześnie kraj, który na nowo czerpie ze skarbnicy swojej kultury. Niemcy to także charakterystyczne, piękne miasteczka z zabudowaniami z muru pruskiego, tradycyjna kuchnia i festyny, fascynujące krajobrazy i zabytki światowej klasy: zamki, pałace i klasztory będące uosobieniem niemieckiego romantyzmu. Mekką turystyczną Niemiec jest Ren, a dokładniej jego romantyczny odcinek między Moguncją a Kolonią ale trudno się oprzeć także wybrzeżom Bałtyku, piaszczystym wyspom na Morzu Północnym czy jeziorom Pojezierza Meklemburskiego i oczywiście Alpom.

Dzisiejsze Niemcy to kraj wielonarodowościowy i wielokulturowy. Niemal w każdym mieście są restauracje i kawiarnie włoskie, chińskie, greckie, tureckie. Ponad 7 milionów mieszkańców kraju to cudzoziemcy. Co trzeci mieszkaniec Stuttgartu, co czwarty Frankfurtu nad Menem to obcokrajowiec.
CO WARTO ZWIEDZIĆ W NIEMCZECH?Zwinger

Drezdeński Zwinger to słynne na cały świat dzieło sztuki architektonicznej epoki baroku i przykład wystawnego dworu książęcego. Bogato zdobione pawilony i galerie otaczają dworski dziedziniec, tworząc wraz uroczymi fontannami niemal bajkową scenerię. Zespół składający się z pawilonów i galerii i licznych posągów wtopionych w we wspaniałą architekturę jest unikatowym na skalę światową arcydziełem dworskiego baroku.


Zamek Neuschwanstein

Na tle cudownej panoramy Alp wznosi prawie nierealna, słynna na cały świat budowla Zamek Neuschwanstein, bajkowy klejnot króla Ludwika II – wielbiciela oper Wagnera i sag o germańskich herosach. Został zbudowany na wzór średniowiecznych zamków rycerskich i jest dzisiaj najczęściej odwiedzanym zabytkiem architektury w Niemczech. Zamek Neuschwanstein - Nowy Kamienny Zamek Łabędzia dziś stanowi jeden z najwspanialszych zabytków Bawarii stał się wręcz symbolem całych Niemiec. Jest także pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie.


Katedra Kolońska

Arcydzieło architektury gotyckiej i jedna z najwspanialszych świątyń chrześcijaństwa. Gigantyczne rozmiary katedry oraz niespotykana jakość prac włożonych w jej budowę i wykończenie sprawiają, że Katedra w Kolonii jest uosobieniem gotyku. Usytuowana nad rzeką Ren katedra kolońska ma wysokość 157 m, długość 144 m, szerokość 86 m. Jest drugą co do wysokości gotycką budowlą na świecie (po katedrze w Ulm) i trzecią co do wielkości gotycką katedrą świata (po katedrze w Sewilli i katedrze w Mediolanie). Posiada najwyższą na świecie fasadę.Od ukończenia w 1880 do wybudowania pomnika Jerzego Waszyngtona w Waszyngtonie w 1884 była najwyższą budowlą świata. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawanych i najczęściej odwiedzanych miejsc Niemiec.


Reichstag

Siedziba parlamentu niemieckiego Bundestagu i magnes przyciągający rzesze turystów. Gmach Reichstagu z udostępnioną do zwiedzania szklaną kopułą zaprojektowaną przez jednego z czołowych architektów świata, Sir Normana Fostera, jest symbolem Berlina jako nowej stolicy Niemiec.


Mainau i Reichenau - wyspy na Jeziorze Bodeńskim

Szmaragdowozielona woda otacza obie wyspy Jeziora Bodeńskiego. Pierwszą z nich, Reichenau, rozsławił wzniesiony na niej klasztor o tej samej nazwie, który zaliczany jest do światowego dziedzictwa kulturowego, zaś druga wyspa, Mainau, słynie ze wspaniałych założeń parkowo-ogrodowych.


Pałace i ogrody Poczdamu

Na zamówienie władców Brandenburgii i Prus najlepsi artyści swoich epok na przestrzeni ponad trzech stuleci stworzyli w Poczdamie, rezydencji rodziny panującej, fascynujący zespół pałacowo-ogrodowy. Głównym elementem tego zespołu jest kompleks parku i pałacu Sanssouci, który rozsławił miasto na cały świat.PYTANIA I ODPOWIEDZI PRZED WYJAZDEM DO NIEMIEC

Klienci Traveliada.pl najczęściej je zadają? Polecamy przeczytać nasz przewodnik o NiemczechCo warto kupić w Niemczech?

Piwo, kufle (ceramiczne, cynowe, szklane), tradycyjne stroje, kieliszki do wina.

Jak dojechać do Niemiec?

Do większych miast w Niemczech dolecieć można z Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Wielu przewoźników autokarowych oferuje przejazdy do Niemczech. Z Warszawy bezpośrednie pociągi kursują do Berlina (przez Poznań), Frankfurtu nad Menem (przez Łódź, Wrocław, Drezno, Lipsk, Erfurt) i Drezna; z Krakowa do Berlina (przez Katowice, Wrocław) i Frankfurtu nad Menem (przez Katowice i Wrocław, gdzie łączony jest z pociągiem z Warszawy); z Gdańska do Berlina (przez Szczecin).

Kiedy pojechać do Niemiec?

Sezon turystyczny w Niemczech trwa od mają do września. W tym czasie pogoda jest przewidywalna i jednocześnie odbywa się ogromna ilość imprez regionalnych i festiwali - oczywiście w tym okresie musimy liczyć się z wyższymi cenami usług. Warto pamiętać o dużych wydarzeniach międzynarodowych, takich pokazy lotnicze w Heidelbergu, salon motoryzacyjny we Frankfurcie czy Oktoberfest – w tym czasie ciężko bowiem o wolne noclegi i warto zarezerwować miejsce z wyprzedzeniem. Oczywiście zimą turyści gromadnie zjeżdżają do Alp Bawarskich. Dobrą porą na wycieczkę do Niemiec jest wiosna. Pogoda na ogół dopisuje a ceny są znacznie niższe niż w sezonie.

Czy potrzebujemy wizę do Niemiec?

Nie.


PLACÓWKI DYPLOMATYCZNE NIEMIECAmbasada Republiki Federalnej Niemiec

ul. Dąbrowiecka 30, 03-932 Warszawa
tel.: 58 41 700
fax: 58 41 729

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Berlinie

Lassenstr. 19-21, 14193 Berlin
tel.: (0-049 30) 22313 0
fax: (0-049 30) 22313 155


Chcesz zarezerwować egzotyczne wakacje, oferty last minute, narty, wyjazdy firmowe, a nie wiesz gdzie jechać? Skontaktuj się z nami. Doradzimy Ci miejsce, wycieczkę i hotele. Napisz do nas: rezerwacje@traveliada.pl


 
ZADZWOŃ
infolinia: 801 000 701
tel.kom: 71 340 50 50
Zostaw nr - oddzwonimy
ODWIEDŹ NAS
Nasi doradcy pomogą Państwu
w doborze najlepszej oferty
Odwiedź nasz salon
KONTAKT
Nasi konsultanci chętnie
odpowiedzą na pytania
Napisz do nas
Opublikowane na stronach www.traveliada.pl ceny lub informacje nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
OFERTA
DNIA